У запорізьких університетах буде змінена вартість навчання

У запорізьких університетах буде змінена вартість навчання

Міністерство освіти запроваджує встановлення фіксованої ціни за навчання на контрактній основі. Таке рішення прийняли з метою запобігання демпінгу (продажу товарів та послуг за штучно заниженими цінами).

Так, Міністерство освіти запроваджує індикативну собівартість навчання. Це означає встановлення мінімальної ціни на навчання за контрактом у вишах на певних спеціальностях з літа 2020 року. Про це повідомив заступник Міністра освіти та науки Єгор Стадний.

Так, за словами посадовця, деякі університети ставлять ціни на навчання в університетах нижче за собівартість підготовки. Розповсюдження такого явища робить вищу освіту чимось "недорогим".

"Через демпінг на ціни на контракт людей привчили до такого сприйняття вищої освіти як чогось недорогого. Ми радше купимо євробляху за 100 тисяч гривень, ніж оплатимо 4 роки навчання на бакалавраті за ці самі гроші", - зазначає заступник Міністра.

У зв'язку з невисокою вартістю контрактного навчання, викладачам не можуть сплачувати високу зарплатню. Звідси - і поширення хабарництва на заліках та іспитах. Єгор Стадний вважає, що навряд чи хтось в умовах чималої вартості навчання захоче доплачувати за складання сесії.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии