"Велике багаття накрило Запоріжжя": у місті фіксують катастрофічне забруднення повітря

'Велике багаття накрило Запоріжжя': у місті фіксують катастрофічне забруднення повітря

Останнім часом атмосферне повітря у Запоріжжі істотно погіршується за рахунок функціонування заводів і підприємств. Та наразі новим джерелом забруднення стали ще й пожежі у лісах Чорнобиля.

Мешканці усіх районів скаржаться на задимлене повітря та специфічний запах, який заважає дихати. Запоріжани тільки й встигають фотографувати напів туманне місто та відстежувати стан повітря через джерела супутникової інформації та еко-боти. Однак, що стало причиною цього - наразі невідомо.

За словами голови ГО "Дзига" Олесі Крамаренко, у запорізькому лабораторному центрі говорять про велику кількість заяв від місцевих мешканців. Найбільш забруднене повітря мобільна лабораторія зафіксувала на Хортицькому та Бородинському районах. Очільниця організації також закликала продовжувати надсилати заявки до контакт-центру "15-80", закрити вікна та намагатися не виходити на вулицю.

Натомість, місцевий мешканець Олексій Толмачов оприлюднив фото з супутника, яке демонструє поширення диму від пожеж у Чорнобилі. Радіаційний фон у Запоріжжі наразі в нормі, але повітря забруднене іншими шкідливими речовинами.

Про катастрофічний стан атмосферного повітря зазначили і такі відомі запоріжани, як Роман Акбаш та В'ячеслав Зайцев.

Ми чекатимемо результатів дослідження стану повітря мобільною лабораторією та інформуватимемо вас.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии