Володимир Буряк прокоментував скандал з приводу закупівель у навчальні заклади Запоріжжя

Володимир Буряк прокоментував скандал з приводу закупівель у навчальні заклади Запоріжжя

Сьогодні, 26 лютого відбувається засідання Запорізької міської ради, де місцеві депутати зібралися обговорити конче нагальні питання, серед яких скандал навколо закупівель у дитячі садки та школи Запоріжжя.

Нагадаємо, 8 січня Департамент освіти і науки Запорізької міської ради замовив постачання продуктів харчування для 20 закладів Вознесенівського району. Однак вартість печива значно переоцінили, у порівнянні з ринковими цінами. Так, ТОВ "Українська торгова компанія №3" перемогла у торгах, зобов'язуючись виконати послуги вартістю 171,6 тис грн. Впродовж поточного року фірма має поставити до 19 дитячих садків та однієї гімназії певні продукти харчування: 1375 кг цукрового печива за 53,8 тис. грн (39,15 грн/кг), 800 шт. печива “Супер-контік” (50г) на 7,4 тис. грн (9,25 грн/шт.), 850 кг вафель “Артек” за 71,6 тис. грн (84 грн/кг), 860 кг пряників “Житні” заварні за 35,8 тис. грн (41,6 грн/кг), 43 кг сухарів панірувальних за 2,94 тис. грн (68,5 грн/кг).

Зазначається, що вартість "Супер-контіку" у магазині становить не більше 6 грн, у той час, як за 9,5 грн можна придбати вдвічі більшу пачку печива.

Така ситуація склалась із закупівлею бананів.  Місяць тому було укладено низку відповідних угод загальною вартістю 5 млн грн.

За даними тендеру, ТОВ “Продсервіс-08” для навчальних закладів Вознесенівського (1500 кг), Заводського (900 кг) та Олександрівського (1522 кг) районів на січень-травень серед іншого замовили банани вартістю 40 грн/кг (без ПДВ). Фірмі “Продсервіс-08” замовили 8500 кг таких же бананів вже по 36 грн/кг (без ПДВ) - для закладів Комунарського району. Натомість, навчальним закладам Дніпровського району замовили ТОВ “Брік-3”  8440 кг бананів по 24,60 грн/кг (з ПДВ).

При цьому, в супермаркетах роздрібна ціна на банани становить нині 28-32 грн/кг (з урахуванням ПДВ). Знайти роздрібну ціну у 38 грн/кг вдалося знайти лише в одному київському супермаркеті.

Сьогодні, під час засідання Буряк зазначив, що вже дав розпорядження знизити ціну у тендерах та Департаменту освіти і науки наказано навести лад у закупівлях. Крім того Держаудитслужба перевірятиме тендери і закупівлі на наявність в них порушень, результати яких, будуть надаватися гуманітарною комісією на черговій сесії.  

А ось, чи стане сказане дійсністю -  будемо стежити.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии