Як громадська організація захищає Василівський ліс від людського свавілля

Як громадська організація захищає Василівський ліс від людського свавілля

Гори завжди вабили людей - їхня недосяжна краса та горді вершини оспівувались у віршах

Гори займають приблизно одну чверть поверхні планети та є місцем проживання майже 10 процентів населення. Це — заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води усіх основних річок землі.

Так, на днях у світі відзначали Міжнародний день гір. Українські гори, багаті колись густими лісами, поступово «лисіють» через варварську вирубку. У Запорізькій області хоч гір не має, проте є проблема незаконної вирубки лісу, про що ми згадували у попередніх  публікаціях.

На лісовому масиві «Лиса гора», що підпорядковується Василівському лісництву, регулярно здійснюється незаконне вирубування зелених насаджень.

Втім, свою небайдужість проявили ГО «Справжні дії» спільно з Національним природним парком «Великий луг». Так, їх представники підгодовували звернення щодо розширення території Парку, шляхом включення до його складу території ландшафтного заказника місцевого значення «Лиса гора» у місті Василівка. Звернення передане до Державного агентства лісових ресурсів України.

Разом з тим, Запорізька обласна адміністрація повідомила, що Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертався до державного підприємства «Пологівське лісомисливське господарство», аби отримати погодження стосовно включення земель лісового фонду, на яких розташовані зазначені заказники до складу Парку. Втім, у відповідь отримав відмову. «Пологівське лісопромислове господарство» аргументувало це рішення тим, що включення заказників до складу Парку призведе до ліквідації Василівського лісництва.

На жаль, без погодження Пологівського лісопромислового господарства, захистити ліс шляхом його включення у заповідник не можливо. Натомість виникає ситуація, коли лісники самостійно не мають змоги уберегти зелений коридор, але й передавати територію до складу Національного парку, який має озброєну охорону теж не бажають.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии