Як мелітопольські чиновники сіли «на золотий унітаз» теплової енергії

Як мелітопольські чиновники сіли «на золотий унітаз» теплової енергії

У 2014 році Іван Федоров довірив своєму однокласнику Олександру Щербакову керування бізнесом, а у 2019-му передав йому посаду заступника голови Мелітопольської міськради, яку обіймав останні п’ять років.

Нещодавно ми знайомили читачів з матеріалами журналістського розслідування, яке було присвячено діяльності першого заступника голови Запорізької ОДА Івана Федорова.

Як ми повідомляли, після обрання Івана Федорова у 2010 році  депутатом Мелітопольської міської ради від Партії Регіонів він разом зі своїм однокласником Олександром Щербаковим заснували ТОВ «Візард Груп», яке займалось наданням послуг із постачання теплової енергії бюджетним установам Мелітополя.

Після призначення Івана Федорова на посаду заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мелітопольської міськради Олександр Щербаков очолив вказану компанію.

Але, як виявилось згодом, історія на цьому не закінчується, несподіване продовження вона отримала в серпні 2019-го, коли Іван Федоров з Мелітополя ненадовго перейшов працювати на посаду директора Департаменту транспорту Києва, на посаду заступника голови Мелітопольської міськради, яку Федоров обіймав п’ять років, призначили Олександра Щербакова.

Під час призначення міський голова Сергій Мінько повідомив, що Олександр Щербаков, попри відсутність досвіду, повинен повністю замінити Івана Федорова, який особисто контролював усі проекти, які виконувались в Мелітополі за бюджетні кошти. Зазначимо, що кандидатура нового заступника здивували як чиновників, так й депутатів міськради, які ніколи раніше не чули про Олександра Щербакова.

Після обрання Олександра Щербакова заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мелітопольської міськради у сферу його діяльності потрапили: ОКС, транспортний відділ, відділ екології та благоустрою, а також всі масштабні інфраструктурні проекти.

Зазначимо, що після призначання на посаду заступника міського голови Олександр Щербаков у порушення вимог чинного законодавства не залишив бізнес.

Так, за даними сервісу Opendatabot чиновнику до червня 2020 року належали корпоративні права ТОВ «Каховка-Енергогруп», ТОВ «Херсоненергогруп», ТОВ «Енерго-Групп», ТОВ «Теплосервіс Андріївка» та ТОВ «Добробут-СР». Право власності щодо вказаних підприємств чиновник також зазначив у поданій декларації за 2019 рік.

Перебуваючи на державній службі та одночасно обійнявши посаду бенефіціарного власника комерційних компаній Олександр Щербаков порушив вимоги статті 36 Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якою особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім’ї) належні їм підприємства та корпоративні права.

Таким чином, Олександр Щербаков, який з серпня минулого року  обіймає посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мелітопольської міської ради, лише у червні поточного року передав корпоративні права, що має ознаки вчинення правопорушення передбаченого статтею 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Також викликає багато запитань той факт, що протягом 2019-2020 років, коли Олександр Щербаков обіймав посаду заступника міського голови одне з його підприємств за результатами тендерів було визнано переможцем тендерних закупівель на постачання теплової енергії та гарячої води бюджетним закладам Мелітополя, загальною вартістю 4,9 мільйона гривень.

Мова йде про ТОВ «Теплосервіс Андріївка», замовниками послуг якого виступили: Управління освіти Мелітопольської міської ради (2,3 млн грн), КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» Запорізької обласної ради (2,1 млн грн) та Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області (500 тис. грн).

Також зазначимо, що рішенням Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради від 23.01.2020 № 10/6 для бюджетних установ підвищено  тарифів ТОВ «Теплосервіс Андріївка» на теплову енергію з 1585,35 грн/Гкал до 1699,00 грн/Гкал.

2 червня новим власником ТОВ «Теплосервіс Андріївка» став Віталій Чорний, який також керує ТОВ «Теплоінвест-Азов», ТОВ «Теплоінвест-Хортиця» та ТОВ «Візард Груп», всі компанії надають послуги з постачання теплової енергії та належать родині Сметаніних.

Нагадаємо, саме у Мелітопольського бізнесмена Сергія Семтаніна Іван Федоров орендує елітний позашляховик TOYOTA Land Cruiser 200, 2019 року випуску.

Цікавим також є той факт, що інші свої компанії Олександр Щербаков «продав» матері поки ще першого заступника голови Запорізької ОДА Івана Федорова.

Так, за даними сервісу Opendatabot Наталія Федорова з червня поточного року значиться єдиним власником ТОВ «Каховка-Енергогруп», ТОВ «Херсоненергогруп», ТОВ «Енерго-Групп» та ТОВ «Добробут-СР».

Як бачимо Іван Федоров йде шляхом, який відомий всім чиновникам: спочатку переписує свій бізнес на однокласника, а коли однокласника також «підтягнули» у владу, бізнес переписали на матір чиновника.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии