Як на Запоріжжі «креативні» бізнесмени ділили дорогу по 40 метрів, аби не вкладати тендер

Як на Запоріжжі «креативні» бізнесмени ділили дорогу по 40 метрів, аби не вкладати тендер

Шість разів відміряй, шість разів відріж

Видання «Факти Запоріжжя» продовжує досліджувати різноманітні корупційні схеми з сумнівними компаніями. Сьогодні хочемо розповісти про компанію, яка в минулому році «схопила за хвіст свою жар-птицю».

Зокрема, у минулому році у медіапросторі з’явилась інформація про ТОВ «БМБуд», яке здобуло шаленого успіху  завдяки підписанню в травні 2018 року 177 угод щодо ремонту доріг загальною вартістю 27 млн грн. Про це писало видання  «Наші Гроші.Львів».

Тоді служба автомобільних доріг у Тернопільській області підписала 177 договорів на ремонт доріг вартістю 26,8 млн грн з компанією «БМБуд». Сума кожного з цих договорів не перевищувала 200 тис. грн, тобто дозволяла не проводити відкриті торги. Така кількість угод зумовлена тим, що дороги поділили на відтинки до 40-ка метрів і на ремонт кожного уклали окремий договір.

Нагадаємо, що частина 7 статті 2 Закону України «Про державні закупівлі» забороняє ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів.

Журналісти видання «Факти Запоріжжя» вирішили відшукати цих порушників у Запорізькій області, і як виявилося, довго шукати не довелось. В електронній системи публічних закупівель ProZorro ми знайшли дані про те, що 21 серпня 2019 року сільський голова Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області Сергій Вовк підписав одразу шість договорів про здійснення поточного ремонту дороги в селі Мала Білозерка за наступними адресами:

  • вулиця Берегова від будинку № 19 до будинку № 39;
  • вулиця Зарічна від будинку № 158 до будинку № 211;
  • вулиця Українська від автодороги до будинку № 45
  • вулиця Західна від автодороги до будинку № 48;
  • вулиця Гвардійська  від будинку № 1 до вулиці Садова;
  • вулиця Зелена від автодороги до будинку № 13.

Вартість послуг по кожному договору складає 198 999 грн, загальна вартість ремонту доріг за укладеними в один день договорами складає 1 193 994 грн, тобто у разі дотримання вимог Закону України «Про державні закупівлі» вимагає проведення процедури відкритих торгів.

За всіма договорами підрядником надання послуг з поточного ремонту доріг було визначено ПП «ІМБАКС».

 

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній «Опендатабот» директором та власником підприємства є Оганесян Самвел.

Нас дещо здивував такий вибір виконавця тому, що ПП «ІМБАКС» заснували лише 17.07.2019 року, тобто всього за 35 днів до підписання договорів. Зважаючи на цей факт, і те що основним видом діяльності фірми зазначено виробництво м'ясних продуктів, у нас є великі сумніви, що підприємство має досвід виконання зазначених робіт, а також кваліфікованих працівників та необхідні обладнання і устаткування для ремонту автодоріг.

Не зважаючи на зазначені факти вже 29 серпня, тобто через тиждень після підписання договорів,з розрахункового рахунку Малобілозерської сільської ради Василівського району на розрахунковий рахунок ПП «ІМБАКС» перерахували бюджетні кошти у сумі 1 193 994 грн, тобто у повному обсязі.

Одночасно з підписанням шести договорів на проведення ремонту автодоріг сільським головою Вовком Сергієм Вікторовичем було підписано ще три договори із ПП «ІМБАКС»:

  • Поточний ремонт даху з заміною покриття листової сталі КДНЗ «Сонечко» села Мала Білозерка Василівського району Запорізької області, вартість 197 847 грн;
  • Поточний ремонт приміщення КДНЗ «Оленка» села Мала Білозерка Василівського району Запорізької області, вартість 187 774 грн;
  • Поточний ремонт внутрішніх електричних мереж приміщення КДНЗ «Оленка» села Мала Білозерка Василівського району Запорізької області, вартість 171 340 грн.

Як ми бачимо послуги з ремонту приміщення КДНЗ «Оленка» також розбиті на дві окремі закупівлі.

Бюджетні кошти у сумі 415 673 грн за ремонт КДНЗ «Оленка» також були перераховані 29 серпня, за ремонт даху КДНЗ «Сонечко» Малобілозерська сільська рада розрахувалась 18 вересня.

Зазначимо, що відповідно даних системи публічних закупівель ProZorro, у річний план закупівель Малобілозерської сільської ради питання поточного ремонту доріг та ремонту приміщень КДНЗ «Оленка» і «Сонечко» були додані саме 21 серпня, тобто у день укладання договорів.

Що спонукало голову Малобілозерської сільської ради Сергія Вовка укласти сумнівні угоди та надалі перерахувати на рахунок приватної компанії бюджетні кошти, у сумі 1 807 515 грн, повинні розбиратись правоохоронні органи.

Враховуючи вищевикладену інформацію, звертаємось до управління Східного офісу «Держаудитслужби» в Запорізькій області з вимогою провести позапланову перевірку діяльності Малобілозерської сільської ради Василівського району щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ПП «ІМБАКС».

 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии