Яка доля чекає на тубдиспансери у Запорізькій області? (статистика)

Яка доля чекає на тубдиспансери у Запорізькій області? (статистика)

Останнім часом одним із гострих питань в області є проблема закриття тубдиспансерів. Ми звернулись із цим питанням до Запорізької ОДА та міської ради, отримавши на нього відповідь. Крім того, в установах назвали статистичні дані захворюваності на туберкульоз.

Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку по поширенню захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисячі вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

Наразі статистика свідчить про те, що показник захворюваності на туберкульоз у місті в 2019 році становив41,3 (вперше захворіло 304 особи). Відповідний показник у області становив 54,5 на 100 тис. населення (929 осіб, серед них - 58 дітей та 11 підлітків). 

Так, за даними Департаменту охорони здоров'я ОДА, відповідно до 34-ї сесії облради, в області було припинено автономну діяльність наступним комунальних установ:

  • - "Спеціалізоване територіальне медичне об'єднання "Фтизіатрія",
  • - "Запорізький протитуберкульозний диспансер №1" ЗОР,
  • - "Запорізький протитуберкульозний диспансер №3" ЗОР, 
  • - "Запорізький протитуберкульозний диспансер №4" ЗОР,
  • - "Токмацький протитуберкульозний диспансер" ЗОР, 
  • - "Мелітопольський протитуберкульозний диспансер" ЗОР, 
  • - "Бердянський протитуберкульозний диспансер" ЗОР,
  • - "Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій ЗОР.

Зазначається, що відповідні заклади було приєднано до комунальної установи "Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер ЗОР".

У складі Обласного диспансеру передбачено створення відокремлених структурних підрозділів на базі припинених КУ. Крім того, заклад, до якого приєднались всі установи, перетворився у комунальне некомерційне підприємство.

Натомість, міська рада обговорюватиме питання закриття тубдиспансерів у місті на черговій сесії - 26 лютого.

Раніше ми писали про те, що з 1 квітня 2020 року в Запоріжжі закриються три з чотирьох нині чинних протитуберкульозних амбулаторій. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла запорізька обласна рада. Через два місяці повністю припинять роботу Шевченківська, Вознесенівська та Олександрівська протитуберкульозні амбулаторії. Співробітників цих медустанов уже попередили про масове скорочення. Воно торкнеться близько 80% обслуговчого та медичного персоналу - близько 120 осіб.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии