Загадкові кам'яні статуї на острові Хортиця

Загадкові кам'яні статуї на острові Хортиця

Запоріжжя славиться островом Хортиця. Про це дивовижне місце знає майже кожен іноземний турист, який відвідує місто що б познайомиться з сакральним місцем, атрибути якого іноді лякаю, зачаровують і залишають багато питань, наприклад як - Кам'яні статуї.

Кам'яні статуї на височинах здавна були характерною ознакою південного степу. Відомо, що їх називали «балбал», ідолами або предками, але найчастіше - «кам'яними бабами». У деяких видів статуй нечітко виділена велика голова, видно плечі, проте чомусь ноги на них майже не висікалися.

 На тюркському, слово «баба» означає «батько» або «старший». Найбільш широко поширена половецька назва. Це плем'я, що заселяло наші землі з 11 по 13 століття, до того моменту, як їх звідси витіснили монголо-татари.

Потім їх перейменували і вони стали носити назву «половецькі ідоли». Тюрці ставили ідолів на могили, по типу, як наші надгробні пам'ятники. За легендою ці каміння мають особливу енергетику, можуть наділити людину особливими силами, а зняти "бабу" з могили, було суворо заборонено - будуть переслідувати нещастя і хвороби.

Кажуть, що у 19 сторіччі навіть був задокументований випадок, коли населення зняло одного такого ідола з кургану, і потім дуже довго на цій землі не було дощу, почалася посуха. Так тривало до тих пір, поки жителі не поставили його назад.

Також кам'яних баб використовували в якості орієнтира. Чумаки, які ходили торгувати у Крим, часто використовували ті ж дороги, по яких ходили кочівники, і коли не було видно сонця або зірок, «баби» допомагали правильно визначити торговцям сторони світу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии