Запоріжжя у 2 рази втратить дотації згідно з ухваленим держбюджетом (оновлено)

Запоріжжя у 2 рази втратить  дотації згідно з ухваленим держбюджетом (оновлено)

Згідно з новоприйнятим держбюджетом Запорізька область втратила дотації майже у 2 рази.

Верховна Рада затвердила державний бюджет на 2020 рік, нардепи акцентують на збільшенні коштів для віх розвитку держави, у порівнянні з тогорічними показниками. Але, як виявилось, Запоріжжя поповнення скарбниці обійшло стороною.

На свої сторінці у Фейсбук, депутат міської ради Ярославь Криль, виклав допис про те: « як у черговий раз кинули Запорізьку область».

У дописі посадовець зазначає, що область лишається без додаткових дотацій, завдяки яким сплачувались послуги ЖКГ та енергетичні ресурси шкіл та лікарень.

«Хто не знає, до 2017 року школи та лікарні фінансувалися у повному обсязі з державного бюджету. Шляхом субвенції виплачувалася зарплата, також компенсувалися витрати за ЖКГ та енергоресурси. Потім придумали фішку, згідно з якою освітню та медичну субвенції почали направляти в регіони тільки на зарплату, а послуги ЖКГ та енергоресурси почали компенсувати через додаткову дотацію» - пише посадовець.

Від так сума дотацій зменшилась з минулого року у два рази. Якщо у 2018 році ця сума становила - 668 млн грн, то у 2020 - 318,9 мільйона гривень.

При тому, що освітні та медичні заклади тільки у Запоріжжі витрачають, на вище згадані послуги – 455,8 млн грн.

Підсумовуючи, пан Криль звернувся до депутатів Верховної Ради від Запоріжжя: «Ви там що, спите в стінах Верховної Ради? Ви ж обіцяли піклуватися про людей! Може звернете свій погляд на проблеми народу?».

Виникає логічне питання: хто фінансуватиме діяльність навчальних та лікувальних закладів області? Очевидно, що школи та садочки, які й так ледь-ледь зводили кінці з кінцями, утримуватимуть батьки за власні кошти.  Забезпечення лікарень лягає на плечі пацієнтів-спонсорів.  І якщо в містах середня заробітна плата коливається від 8-10 тис. грн, то у селах та селищах про такі доходи лише мріють. Анонсовані зростання цін на продукти, тарифи на комунальні послуги (що у свою чергу сприяє подорожчанню всього) – вдарять по гаманцю українців.  Наслідком такого бюджету стане зростання рівня міграції. Люди покидатимуть країну, для того щоб мати змогу навчати своїх дітей та піклуватись про батьків.  Дуже дивна боротьба з бідністю.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии