Запорізька міськрада озеленює свої кишені: на якій стадії розслідування щодо реконструкції ландшафтного парку?

Запорізька міськрада озеленює свої кишені: на якій стадії розслідування щодо реконструкції ландшафтного парку?

Нещодавно Запорізька міська рада відрізнилась у безпідставному виділенні 12 млн грн на реконструкцію ландшафтного парку. Як виявилось, озеленювався далеко не парк, а кишені чиновників. Правоохоронні органи не звертають уваги на корупційну ситуацію, що склалася, однак у судовому реєстрі з'явилася згадка про відповідну справу.

Так, 20 грудня 2017 року на 24-й сесії Запорізької міської ради була затверджена Програма «Про фінансування природоохоронних заходів коштом екологічних надходжень на 2018-2020 роки». У її переліку - «Заходи з озеленення міста. Ландшафтний парк вздовж Прибережної магістралі у м. Запоріжжя – нове будівництво», на яку виділено 2 862 458 грн.

Як відомо, перелік видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затверджується постановою кабінету міністрів України № 1147 від 17 вересня 1996 року. Але важливою деталлю цього огляду є те, що серед зазначеного переліку відсутнє нове будівництво ландшафтних парків. Це дає підстави зробити висновок, що озеленювалися кишені чиновників, а не парк.

Нагадаємо, що 16 липня 2018 року управління капітального будівництва проводить тендер на коригування проєктно-кошторисної документації щодо руйнування та знесення будівель. Виходить, що за кошти екофонду міська рада замовляє руйнування на суму 165 600 грн. Вже 15 серпня 2018 року відбувся новий тендер на проєкт нового будівництва від управління капітального будівництва. Як й минулого разу, переміг єдиний учасник ТОВ «АС-ПРОЕКТ» на суму 553 800 грн. У завданні на проєктування – озеленення немає.

Виявляється, аби не сісти за ґрати потрібно було пройти процедуру оцінки впливу на довкілля, яку, як правило, проводить виконавець проєкту, і яке проводиться до початку провадження планової діяльності.

Саме в розпал будівництва 18 квітня 2020 року управління капбудівництва оголошує тендер вартістю 300 000 грн. Згідно з тендерною документацією, повинна була розпочатись розробка звіту для проходження процедури ОВД та отримання висновку з оцінки на довкілля. А щасливим володарем тендеру стає ТОВ «Проектний інститут «Запорізький промбудпроект». Та далі справа не просувається. В державному реєстрі оцінки впливу на довкілля навіть відсутнє повідомлення про планову діяльність.

Роботи з будівництва вже киплять, а оцінки впливу на довкілля й досі немає. Виявляється, що земля під об'єктом, площею 14 га, не відведена! 5 травня 2020 року КП «Титан» оголошує тендер на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки, на загальну суму 49 500 гривень, переможцем якого стає єдиний учасник КП «Градопроект». Чи відведена земельна ділянка - залишається загадкою.

Звісно, що ця історія набирає розголосу, а надто після розслідування депутата Запорізької обласної ради Олега Буряка, який надав громадськості відеодокази тільки не запорізького «Куршавелю» як презентувала мерія, а декількох засихаючих деревин.

Вважаємо, що викладених відомостей більш ніж достатньо для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України -  Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

Проте нещодавно, 17 липня, у реєстрі досудових розслідувань з'явився витяг, що свідчить про звернення уваги на справу. Так, у документі зазначено, що "під час здійснення моніторингу ЗМІ у мережі Інтернет, встановлено журналістське розслідування щодо можливої розтрати бюджетних коштів службовими особами КП "Управління капітального будівництва" ЗМР разом із невстановленими особами під час проведення процедур закупівлі протягом 2017-2020 років з приводу озеленення міста та проведення робіт за проєктом "Ландшафтний парк вздовж Прибережної магістралі в м. Запоріжжя". 

Сподіваємося, ця справа буде доведена до логічного завершення, а не закрита, як це відбувається у більшості випадків.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии