Запорізьке управління Укртрансбезпеки підозрюють у видачі незаконних посвідчень

Запорізьке управління Укртрансбезпеки підозрюють у видачі незаконних посвідчень

Запорізькі правоохоронці підозрюють службовців Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області у видачі 254 посвідчень судноводіїв без практичних іспитів та у період, коли навігація на воді була заборонена.

Про це повідомили у виданні "Наші гроші. Запоріжжя" з посиланням на ухвалу Жовтневого районного суду.

За матеріалами справи, Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області з 8 грудня 2017 року по 20 березня 2018 рр. видала посвідчення судноводіїв малих/маломірних суден 254 особам. При цьому, навігація на річці Дніпро для Запорізького району гідротехнічних споруд з 4 грудня 2017 року до 20 березня 2018 року була закрита.

Крім того, після підтвердження теоретичних знань необхідно було перевірити навички практичного управління судном. У зимовий період відпрацювання та підтвердження таких навичок здійснюватися не може.

Варто зазначити, що кваліфікаційну комісію на 2018 рік в Управлінні Укртрансбезпеки у Запорізькій області не визначали.

Внаслідок цього у 2018 році було відкрито кримінальне провадження за ст. 366 КК (службове підроблення), а також до суду подано клопотання щодо продовження строків розслідування на пів року (через потребу допиту капітана дальнього плавання – члена екзаменаційної комісії; викладачів навчального центру “Мотор Січ”).

За даними слідчих, нині вже допитано сімох осіб, які отримували посвідчення судноводіїв. Ці особи зазначали, що проходили теоретичний курс навчання в центрі “Мотор Січ”. Практичні заняття з водіння на воді у навчальному центрі не проводились через відсутність навігації та, у разі якщо практика з водіння викладалась, вартість за саме навчання становила б удвічі більше.

Крім того, слідчі допитали особу, яка проводила заліки. Він зазначив, що проводив залік у кандидатів без перевірки практичного водіння суднами на воді. Також допитаний підтвердив, що не є фахівцем в цьому напрямку та не проходив відповідного навчання, тому й допустив такі порушення. Фахівець Морської адміністрації наголосив на тому, що екзаменаційна комісія не мала права видавати кандидатам посвідчення без проведення заліків з практичних вправ водіння суднами на воді. 

У зв'язку з цим суд задовольнив клопотання слідчого, оскільки дійсно у справі необхідно провести низку слідчих дій, які не провели з об’єктивних причин.

Провадження відкрили за повідомленням Державної служби морського та річкового транспорту України. В ухвалі вказувалося, що особи, які передавали матеріали з боку Укртрансбезпеки нині працюють у Державній службі морського та річкового транспорту України.

Варто нагадати, що у вересні 2018 року під час небезпечних маневрів в акваторії Дніпра з моторного катеру випало двоє людей. Тоді втонув заступник керівника Управління захисту економіки Нацполіції в Запорізькій області. Як виявилося, тоді чиновники з алкоголем святкували отримання рибоохоронним патрулем нових катерів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии