Запорізькі депутати закликають зберегти дитячий протитуберкульозний санаторій

Запорізькі депутати закликають зберегти дитячий протитуберкульозний санаторій

Депутати Запорізької обласної ради звернулись до очільника ЗОДА, облради та громадськості з проханням зберегти дитячий протитуберкульозний санаторій. 

З відповідним проханням виступили депутати облради від фракції "Нова політика" - Василь Хвостак і Віктор Коцюба. Як зазначив перший обранець, всі запоріжани знаходяться у зоні ризику хвороби, але особливо це стосується дітей. Основним запобіжним заходом залишається ізоляція ураженої збудником туберкульозу людини від здорових людей. Саме для цього і був створений Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій. У закладі не тільки ізолювали хворих, але й надавали їм  належну медичну допомогу та спеціалізоване харчування. Зазначається, що у домашніх умовах це зробити практично неможливо, та й досить небезпечно.

Депутати, які виступили за збереження санаторію, неодноразово приїздили до нього, зустрічалися з колективом, перевіряли хід виконуваних робіт по реконструкції. Так, у минулому році німецька федеральна компанія GIZ вклала 1 млн євро в реконструкцію Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію.

"Ми звертаємося до наших колег депутатів, голови обласної ради, губернатора з єдиним закликом - «Запорізька область повинна зберегти дитячий протитуберкульозний санаторій!». Іншого варіанту немає! Ми закликаємо своїх колег по облраді, і громадськість нас підтримати!" - наголошує Василь Хвостак.

Раніше ми повідомляли про те, що у Запоріжжі очікується скорочення кількості протитуберкульозних амбулаторних диспансерів на 75%.

За даними МОЗ України за 2019 рік, Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку за поширенням захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисячу вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии