Запорізькі посадовці порушили термін подачі декларації

Запорізькі посадовці порушили термін подачі декларації

Директор державного підприємства, податківець, депутати сільрад, співробітник Запорізької міськради несвоєчасно подали декларації за 2019 рік

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» до 00 годин 00 хвилин 1 квітня декларанти зобов’язані подати декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. У поточному році, у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, термін подачі декларації був продовжений на два місяці, до 1 червня.

Попри продовження термінів певні декларанти несвоєчасно подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинили адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією.

Зауважимо, до переліку уповноважених осіб, які невчасно подали декларацію потрапив саме той депутат, котрого на днях правоохоронці затримали «на хабарі». Обранець і в той самий час заступник голови постійної комісії з питань земельних ресурсів, систематично отримував хабарі від громадян за виділення ділянок під забудову житла та для ведення бізнесу. Зокрема, оперативники спецслужби задокументували, що депутат вимагав 340 тисяч гривень від місцевого мешканця за земельну ділянку на березі Дніпра.

У разі відсутності поважної причини, яка пояснює несвоєчасне подання декларації зазначені посадові особи можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю». Вчинення даного правопорушення тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии