Запорізькі студенти зможуть вступити до закладів профосвіти до 1 листопада

Запорізькі студенти зможуть вступити до закладів профосвіти до 1 листопада

Заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада. Про це повідомляє МОН.

«Загальними правилами прийому до профтехів визначено, що зарахування вступників триває до початку занять, тобто до 1 вересня. Традиційно вступна кампанія продовжувалася ще на місяць і заклади робили додатковий набір в межах ліцензованого обсягу. Оскільки цього року через карантин нам довелося змінювати терміни вступу до вишів, ми вирішили видовжити їх для закладів профосвіти», - пояснив заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

Крім того, залежно від рівня поширення COVID-19 в регіоні заклади професійної освіти розпочнуть 2020-2021 навчальний рік за одним із трьох сценаріїв: у звичному режимі, з елементами змішаного навчання або дистанційно. Про основні рекомендації, як організувати у закладах належні санітарні умови, гнучкий режим роботи та освітній процес.

Алгоритм організації навчального року в закладах професійної освіти складається із 6 етапів:

1.    визначення предметів або тем, що викладатимуться дистанційно;

2.    формування графіка освітнього процесу, де буде виписаний розклад та час початку занять, тривалість перерв, інформація про введення позмінного навчання тощо;

3.    затвердження графіка освітнього процесу та предметів для дистанційного навчання на засіданні педагогічної ради профтеху;

4.    видання директором наказу щодо організації освітнього процесу у новому навчальному році;

5.    інформування працівників, учнів закладу профосвіти про зміни та рішення;

6.    підготовки разом із місцевим методичним центром рекомендацій, які визначатимуть методи для контролю знань, перелік ресурсів для дистанційного навчання, створення та наповнення дистанційних курсів.

Заклади профосвіти зможуть змінювати режим роботи таким чином, щоб учні та працівники менше контактували один з одним. Обов’язковим залишається проведення щоденного температурного скринінгу, регулярні провітрювання приміщень та дотримання у них належних санітарних норм.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии