Запорізький автозавод запустить виробництво нових автобусів

Запорізький автозавод запустить виробництво нових автобусів

Запорізький автомобілебудівний завод (АТ "ЗАЗ") наприкінці 2019 року має намір почати виробництво приміських автобусів малого класу А09 на шасі Mercedes-Benz. Про це повідомив прес-секретар корпорації Дмитро Скляренко.

"Це перша модель автобуса на такому шасі, і в даний час йде процес його сертифікації, після чого буде розпочато виробництво, намічене на грудень 2019 року", - заявив Скляренко.

Автобус пасажиромісткістю 36 осіб оснащується двигуном Mercedes-Benz 4D34i робочим об'ємом 3,9 л екологічного класу Євро 5.

"Обсяги виробництва цієї моделі автобуса залежатимуть від кон'юнктури ринку, законодавчих та економічних чинників", - зазначив Скляренко.

У 2019 планують виготовити та сертифікований перший зразок автобуса А18.

"Ця модель замовлена ​​польським партнером ЗАЗ, і після постачання в Польщу першого автобуса з метою перевірки його характеристик завод розраховує на серійне замовлення. Сподіваємося, що для ринку України він також буде цікавий", - відзначили в прес-службі ЗАЗ.

На даний час на ЗАЗі випускають автобуси різних модифікацій: крім А08 пасажиромісткістю 28 осіб, це, зокрема, міський автобус А10 пасажиромісткістю 60 осіб (де 28 сидячих місць і 1 місце передбачено для людей з обмеженими можливостями).

У виробництві автобусів використовуються агрегати, матеріали та компоненти українських виробників, країн ЄС, Туреччини, Індії, Білорусі, а також компоненти власного виробництва.

В цілому в даний час потужності автобусного виробництва завантажені на 25%. Водночас конвеєрні лінії, де випускалися легкові автомобілі, законсервовані, а потужності з виробництва автокомпонентів використовуються на 15%.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии