«Зі світу по нитці»: Волонтери змінили життя запорізької родини

«Зі світу по нитці»: Волонтери змінили життя запорізької родини

Ніхто не знає, що відбудеться завтра, та з ким доведеться ставати спиною до спини. Тож важливо віддавати частину себе добрим справам і співчуттю до людей. Саме таку історію мають запоріжани: коли людяність змінила життя цілої родини.

Сьогодні, 5 грудня, світ відзначає Міжнародний день волонтера. День людей, які готові жертвувати своїм здоров’ям, матеріальним становищем та спокоєм заради добрих справ.  Українське волонтерство – це унікальне явище, оскільки воно набрало колосальних обертів з часів Революції Гідності. Тоді волонтери надавали допомогу пораненим на Майдані, готували їжу для мітингувальників, а також ставали громадськими активістами для того, щоб гучно заявляти про свою гуманістичну позицію.

Після цього доброчинці активно допомагали воїнам АТО, забезпечуючи їх усім необхідним. Для того, щоб дістатися до військових та передати їм пакунки, волонтери йшли під кулі. Рух активістів надавав колосальну допомогу! Збирали та доставляли харчі, ліки, амуніцію, військові прилади, надавали медичну, психологічну та юридичну допомогу, плели маскувальні сітки та шукали безвісти зниклих солдатів. Важко оцінити користь волонтерів на російсько-українській війні. Часто навіть самі воїни АТО казали, що активісти допомагають у сотні разів більше, ніж влада.

З часом українське волонтерство трансформувалося, поширювалося на інші сфери людського життя та створювало осередки. Активісти почали непосильно працювати на благоустрій держави та віддавати свої внутрішні ресурси дітям-сиротам, людям з обмеженими можливостями, представникам секс-меншин, які часто піддаються «булінгу», громадянам, хворим на СНІД та іншим людям, які так чи інакше не можуть жити повноцінним життям.

Внаслідок формування волонтерського руху утворився табір «Будуємо Україну разом». Діяльність розпочалась у 2014 році. Волонтери «Львівської освітньої фундації» вирішили усунути наслідки руйнівного збройного конфлікту на території Слов’янську. Силами 80 волонтерів було відремонтовано 25 квартир. У наступному році осередок відвідав вже 3 місця для проведення відповідних робіт. А у вересні 2019 року локальна команда БУРу з’явилась у Запоріжжі. І першим кроком до великих досягнень став ремонт у квартирі багатодітної родини.

У родині Базильєвих четверо дітей – і всі хлопчики. Найстаршому з них 7 років, а наймолодшому – лише 2. Кілька місяців тому Ангеліна та Ігор дізналися, що у них з’явиться п’ята дитина. Батько сподівається, що це буде дівчинка, бо так і футбольна команда збереться. Та однією з найболючіших проблем була відсутність належних умов проживання у квартирі. Родина хоч і малозабезпечена, але любляча та уважна до своїх дітей. Як каже сама мати сімейства, волонтери були останньою надією на допомогу, оскільки соціальні служби так і не зробили вклад у покращення умов життя багатодітної родини.

Волонтери не змогли пройти повз проблем сім’ї Базильєвих, зібравши бойову команду заповзятих доброчинців. Заручившись підтримкою ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», пішли у бій. Протягом двох днів, з музикою та гарним настроєм, волонтери робили ремонт у кімнаті квартири. Клали лінолеум, шпаклювали та грунтували стіни, клеїли шпалери. Проте у ремонтних роботах були задіяні не всі. Хтось був корисним у якості шеф-кухаря, адже важко працювати без смачного обіду. Понад 20 чоловік будували майбутнє для великої та дружньої родини. А найкраща винагорода, яку завжди прагнуть отримати волонтери – це щира подяка.

У кожного українця є два шляхи: перейматися лише своїм становищем та усіляко оминати тих, хто потребує допомоги, чи відшукати всередині себе людяність і чуйність.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии