Золото скіфів на Запорізькій території

Золото скіфів на Запорізькій території

Фото: Андрій Потапов

Місто Запоріжжя захоплює своєю багатокультурністю, народністю та віковою історією. Сьогодні, хочемо познайомити вас з археологічними знахідками. Розповідаємо про Курган «Солоха».

Курган «Солоха» - відоме на весь світ місце поховання скіфських царів, в якому знайшли древню реліквію — скіфський гребінь

Золотий  гребінь зберігається в Ермітажі, — це найвідоміша з численних знахідок з унікального кургану Солоха, який знаходиться у Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області. 

Курган Солоха стоїть в одному ряду з такими пам'ятками цивілізації, як єгипетські піраміди, і вплинув на формування не тільки української культури. Історія споруди курганів в Україні пов'язана з культом скіфів, які проживали на півдні нашої країни, зокрема, в Запорізькій області, в 4 столітті до нашої ери. В курганах ховали померлих людей. За соціальною ієрархією скіфського суспільства великі кургани висотою від 14 метрів, належали царям і членам їх сімей. Саме таким курганом є «Солоха».

Його висота становить 18 метрів, а діаметр - 100 метрів. Його відкрив і почав досліджувати професор Петербурзького університету Микола Веселовський в 1912 році. Під час очолюваних ним експедицій були виявлені два поховання, одне з яких належало скіфському царю. На початку 20 століття  курганний могильник нараховував 75 ​​насипів. Під час його дослідження особливо цінних виявився курган «Солоха», де було виявлено два великих поховання. У першому, пограбованому в давнину, вчені знайшли золоті прикраси з одягу, золоту голку і чаші, які належали знатній жінці. Але наступне поховання виявилося значно багатшим на цінні реліквії. Саме в ньому був золотий гребінь, що лежав біля узголів'я похованого тут царя, — відомий у світі витвір ювелірного мистецтва грецьких ремісників на скіфську батальну тему. У наш час курган залишається нічим не примітним пагорбом, навколо якого селяни облаштували собі городи. Однак його історія і знайдені тут цінні пам'ятки наповнюють це місце загадковістю.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии