15-річний «простой» запорізьких мостів подовжиться, а перші особи в курсі?

15-річний «простой» запорізьких мостів подовжиться, а перші особи в курсі?

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, під час візиту до Запоріжжя, повідомив, що наразі грошей на будівництво мостів немає.

Втім зазначимо, навіть, якщо у держбюджеті на 2020 рік будуть закладені гроші на будівництво мостів, розпочати проведення відкритих торгів не можливо, у зв’язку з відсутністю проєктно-кошторисної документації.

Протягом 2019 року на оплату проєкту «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» було перераховано 39 млн грн (загальна вартість робіт складає 53,5 млн грн), з них - тільки у листопаді 12 млн грн.

За умовами договору встановлено термін виконання робіт до 31 жовтня, Проєкт повинен пройти експертизу та мати відповідний висновок.

7 листопада Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що проєкт відкоригований, пройшовши експертизу та вже готується тендерна документація. На жаль, запорізькі чиновники (до складу яких входять: Віталій Туринок, Іван Федоров, Андрій Івко) ввели в оману Олексія Гончарука. В даний час умови договору не дотримані, строк виконання робіт не продовжений, але бюджетні кошти продовжують перераховувати.

Зазначимо, що тільки на останній сесії Запорізької міської ради від 30 жовтня прийнято рішення № 37/102 «Про надання дозволу Службі автомобільних доріг у Запорізькій області на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у м. Запоріжжі на території Хортицького району для розташування об’єкту інженерно транспортної інфраструктури «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро у м. Запоріжжі (автомобільна дорога загального користування державного значення Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі)» (площа 0,4000 га)».

Про яку експертизу може йти мова, якщо навіть земельні ділянки, на яких буде здійснюватися будівництво, ще не відведені у встановленому законом порядку.

Виникає логічне питання: якщо чинна влада не може проконтролювати строки і якість виготовлення проєктної документації, то як вони збираються будувати сам міст? Наразі ми тільки й чуємо красномовні промови та бачимо, з якою майстерністю вводять в оману перших осіб держави.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі