18 березня: День працівника податкової та митної справи України

18 березня: День працівника податкової та митної справи України

В цей день відзначають:

День працівника податкової та митної справи України

День працівника податкової та митної справи України відзначається щорічно 18 березня. Варто відзначити, що до 2014 року професійне свято податківців відзначалося в країні 2 липня.

Він був встановлений Указом президента України від 24 жовтня 2005 року "Про День працівника державної податкової служби України", враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави, і носив назву День працівника податкової служби України.

Цей день в історії:

У 1584 році після смерті Івана IV Грозного влада переходить до його третього сина Федіра I, а оскільки той був розумово відсталим, імперією править Борис Годунов.

1662 рік — у Парижі почав курсувати перший громадський транспорт – карета на вісім місць.

1871й — у Франції розпочалося збройне повстання , котре увійшло в історію під назвою "Паризька комуна"— перша пролетарська революція.

В результаті боїв і страт загинули 25 тисяч комунарів, близько 40 тисяч були запроторені до в'язниць або вислані на каторжні роботи у Нову Каледонію й Алжир.

1898 року  в день свого 40-річчя , німецький інженер Рудольф Дизель створив двигун внутрішнього згорання.

Двигун, заснований на принципі попереднього стиснення повітря і самозапалювання палива в циліндрі наприкінці такту стиснення. Цей двигун відрізнявся порівняно високим ККД, але працював на дорогому гасі, та мав ряд конструкційних дефектів. Після деяких вдосконалень, він став надійно працювати на дешевому паливі — нафті й одержав широке застосування в промисловості і на транспорті.

В 1909 році відбувся перший вихід в ефір домашніх радіолюбителів.

Датчанин Ейнар Десау при допомозі короткохвильового передавача провів розмову зі службовцем урядової радіостанції, котра знаходилась на відстані 10 кілометрів.

В 1931 році компанія Schick випустила у продаж першу електробритву.

1932-й — у Сіднейській затоці відкрито найширший міст у світі (ширина 48,8 метрів).

1946 рік — у Вашингтоні свою роботу розпочав Світовий банк.

В число учасників банку входить 185 країни; Україна - учасник з 1992 року . Загалом , основними цілями банку є: сприяння країнам-членам в розвитку економіки шляхом надання їм довгострокових позик і кредитів; заохочення іноземного інвестування через надання гарантій або участь в позиках та інших інвестиціях приватних кредиторів;а також стимулювання тривалого збалансованого зростання міжнародної торгівлі, підтримка збалансованості платіжних балансів країн-членів.

У 1965 році вперше здійснено вихід у відкритий космос.

З борту корабля "Восход-2", радянський космонавт Олексій Леонов вперше в історії здійснив вихід у відкритий космос — він віддалився на відстань 5 метрів і пробув за бортом 12 хвилин 9 секунд.

В цей день народилися:

У 1844 році — Микола Римський-Корсаков, російський композитор, диригент.

Римський-Корсаков— автор 15 опер, 3 симфоній, симфонічних картин, камерно-інструментальної музики. Найвідоміші твори — "Садко", "Іспанське капріччо", "Шехерезада".

1858 року народився Рудольф (Крістіан Карл) Дізель , німецький інженер, винахідник, створив двигун внутрішнього згорання, названий на його честь - дизельний двигун.

1959 рік —Люк Бессон, французький кінорежисер ("Нікіта", "П'ятий елемент", "Таксі", "Жанна д'Арк", Дансер"…).

1969-го народився  Василь Іванчук, український гроссмейстер.

Іванчук —триразовий переможець супертурніру в Лінаресі. Триразовий переможець шахових олімпіад у складі збірної СРСР, а в 2004 році у складі збірної України. Чемпіон Европи 2004 року Фіналіст першості світу ФІДЕ у 2001-2002 роках . На жовтень 2007 року мав рейтинг ФІДЕ 2787 (друге місце). 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі