50 депутатів оскаржили закон про скасування депутатської недоторканності, серед них - нардеп із Запоріжжя

50 депутатів оскаржили закон про скасування депутатської недоторканності, серед них - нардеп із Запоріжжя

50 депутатів оскаржуть у Конституційному суді України закон про скасування депутатської недоторканності. Зокрема, незадоволеними обранцями стали представники фаркції "Опозиційна платворфма - За життя".

Про це повідомили у пресслужбі Конституційного суду.

Так, за наявними даними, народні обранці вважають закон неконституційним, оскільки Парламент порушив процедуру його ухвалення. Документ підтримали у ніч на 30 серпня, остаточно ухваливши його 3 вересня. Для прийняття законопроєкту депутати розпочали першу сесію раніше і закрили після одного засідання.

Однак, як зазначаєтьсяу поданні, перша сесія не була черговою, що унеможливлює розшляд поправок до Конституції. Крім того, підписанти подання наголосили увагу на тому, що під час ухвалення закону необхідно враховувати стан політичної та правової системи в країні та її здатність забезпечити безперешкодне здійснення обранцями своїх повноважень. Також депутати звернули увагу на те, що законопроєкт був поданий не Володимиром Зеленським, а Петром Порошенком.

Серед тих, хто підписав подання - народний депутат із Запоріжжя Володимир Кальцев. У Запоріжжі нардеп відомий як посягач на земельні ділянки. Зокрема, це зруйнування парку Яланського, посягання на територію колишнього дитячого табору "Орлятко" та скверу неподалік "Епіцентру" та "Ашану".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі