6 листопада: День пам’яті тварин, які загинули від рук людини

6 листопада: День пам’яті  тварин, які загинули від рук людини

Сьогодні все більшої популярності набирає громадський рух із захисту тварин. Маємо нагоду згадати про братів наших менших. Адже, щорічно 6 жовтня відзначається  День пам’яті тварин, які загинули від рук людини. 

У цей день заведено запалювати свічки в пам'ять про тварин, які загинули від рук людей, звірів яких приспали в притулках, та які стали жертвами жорстокого поводження. 

На жаль, людство є головною причиною загибелі тварин. Людина – єдина істота на планеті, що має моральні зобов’язання перед іншими видами, зважаючи на свої переваги. Водночас тварини лишаються беззахисними перед людською жорстокістю.

Об’єм нелегального ринку торгівлі екзотичними тваринами складає приблизно 6-50 млрд долл. Жорстока експлуатація тварин у розважальній сфері: цирки, контактні зоопарки, дельфінарії, популярні фотографії на курортах на площах міст – все це лише сприяє та популяризує жорстоке ставлення до братів наших менших.

Звичайно можна дискутувати і щодо використання сільськогосподарських тварин та птахів. Питання полягає у гуманному відношенні. Якщо тварина жертвує своїм життям заради того, щоб стати нашою їжею – ми повинні забезпечити їй гуманні умови життя та смерті.

До слова,  у Швеції, перед забоєм, тварину присипляють і вона помирає спокійно. На відміну від українських підприємств з вирощування курятини, у Європі птахи вільно пересуваються,  мають достатньо простору. Перевезення, вигодовування та забій повинні проходити з мінімізацією страждань тварин.

Позитивними є сигнали про відмову популярних будинків моди та брендів модного одягу від використання натурального хутра. Все більше косметичних марок відмовляються від тестування косметики на тваринах.

Проте, на жаль, важко вплинути на жорстоке поводження  з тваринами у повсякденному житті. Страшною є кількість новин про «розваги» людей, результатом  яких  є покалічені, загиблі тварини. Люди забули прості правила поводження із живими істотами:

  • Не винищувати види живих істот;
  • Не ставитись до них із жорстокістю;
  • Намагатись як можна менше вбивати живих істот;
  • Не вбивати заради розваги;
  • Захищати права тварин, птахів та риб.

І, перш за все,  не забувати бути людиною – погодувати безпритульного собаку, або кота. А якщо є така можливість прихистити його – і  ви отримаєте вірного та відданого  друга. Так, безпритульні тварини – результат безвідповідальності людей. Пам’ятаєте, як у дитячій пісні: «собака бывает кусачей только от жизни собачей».

Кожен охочий має право долучитись до підтримки прав тварин: не заохочуйте жорстоку експлуатацію тварин з метою розваг; допомагайте безпритульним тваринам; не виявляйте байдужість, коли бачите жорстоке поводження з тваринами. Завжди залишатимуться актуальними слова Маленького Принца: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі