8 млн грн не врятували дороги Запорізької області

8 млн грн не врятували дороги Запорізької області

Дороги Приазовського району на ремонт яких у 2019-2020 роках вже витратили понад 8 мільйонів гривень знаходяться у жахливому стані. Ремонт та обслуговування доріг вказаного району проведений ТОВ «Бердянськбудтрест» та ТОВ «АБЗ Промбуд» (останнє пов’язують з нардепом Сергієм Міньком).

Розпочався курортний сезон й у соціальних мережах почали з’являтися відео на яких можна побачити, що на дорогах у Приазовському районі немає ознак свіжого ямкового ремонту. Про це свідчать відео, опубліковані в YouTube у понеділок, 8 червня.

Курортники проїхали ділянкою дороги Мордвиновка-Гірсовка-Степанівка-Перша, на якій ми бачимо суцільні вибоїни, нерівності та тріщини, жодної ділянки із проведеним ремонтом.

карта Приазовського району

Ми вирішили з’ясувати, чому не зважаючи на ініціативу Володимира Зеленського щодо ремонту автошляхів зазначена ділянка дороги знаходиться у такому занедбаному стані. Інформація електронної системи Прозоро нас здивувала, виявляється на дорогах Приазовського району у 2019-2020 роках ремонт автомобільних доріг загального користування одночасно виконували дві підрядні компанії. Відповідно за умовами укладених договорів автодорога Гірсовка-Степанівка-Перша повинна була бути відремонтована два рази.

Так, у 2019 році на дорогах Приазовського району за замовленням ДП «Місцеві дороги Запорізької області» були проведені роботи з ліквідації вибоїн покриття пневмоструменевим методом. За умовами договору ТОВ «Бердянськбудтрест» у період квітень-жовтень 2019 року здійснило ліквідацію вибоїн, загальною площею 7 000 м2, вартість робіт склала 3 042 800 грн.

Одночасно з ТОВ «Бердянськбудтрест» послуги з ремонту асфальтобетонного дорожнього покриття автодоріг Приазовського району надає ТОВ «АБЗ Промбуд». За умовами укладеного договору підрядник у період з листопада 2019 по листопад 2021 зобов’язаний здійснювати ліквідацію вибоїн, тріщин, осідань, колійності, напливів, та нерівностей на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Приазовського району. Замовником послуг знов виступає ДП «Місцеві дороги Запорізької області», вартість робіт складає 67 690 870 грн.

У 2020 році ДП «Місцеві дороги Запорізької області» знов замовило ТОВ «Бердянськбудтрест» проведення робіт з ліквідації вибоїн покриття пневмоструменевим методом на дорогах Приазовського району, але загальна площа вибоїн збільшилась до 15 000 м2, вартість робіт складає 4 824 000 грн. За договором роботи повинні бути проведені у період 26 травня – 26 липня 2020 року.

Як бачимо у всіх трьох договорах зазначено, що на автодорозі Мордвиновка-Гірсовка-Степанівка-Перша проводяться роботи з ремонту асфальтобетонного дорожнього покриття.

Виявляється, що на папері посадовими особами ДП «Місцеві дороги Запорізької області» спільно з ТОВ «Бердянськбудтрест» та ТОВ «АБЗ Промбуд» здійснюється постійний моніторинг стану автошляхів Приазовського району, підрядники вчасно виконують всі умови договорів, за що отримують на свої рахунки мільйони бюджетних коштів, а у реальності зазначені дороги ніхто не ремонтує.

У нас виникає питання до посадових осіб ДП «Місцеві дороги Запорізької області», які перед підписанням актів виконаних робіт та перерахуванням бюджетних коштів повинні перевірити обсяги проведених робіт – ви особисто здійснювали виїзд до Приазовського району? Чи повірили підрядникам на слово?

За нашою інформацією за надання послуг з утримання автошляхів Приазовського району на розрахункові рахунки ТОВ «АБЗ Промбуд» у 2019 році перераховано 1 813 077 грн, у 2020 – 3 791 564 грн. ТОВ «Бердянськбудтрест» за ліквідацію вибоїн покриття пневмоструменевим методом на дорогах Приазовського району у 2019 році отримало 2 689 394 грн, у травні укладено договір, вартістю 4 824 000 грн на проведення робіт по ліквідації вибоїн на дорогах Приазовського району в 2020 році.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення посадовими особами ДП «Місцеві дороги Запорізької області», ТОВ «Бердянськбудтрест» та ТОВ «АБЗ Промбуд» кримінального правопорушення відповідальність за яке передбачена статтею 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення» в порядку ст. 214 КК України.

Надсилайте на нашу адресу відео із станом доріг Запорізької області, а ми розповімо хто привласнив гроші, виділені на їх ремонт.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі