89% українців підтримують скасування недоторканності депутатів

89% українців підтримують скасування недоторканності депутатів

89% громадян України підтримують скасування недоторканності депутатів, 85% - суддів, 77% - президента. Соціологічне опитування провів КМІС.

Опитування показало, що більшість українців підтримують скасування недоторканності представників влади. Так, підтримку Парламентом закону, який скасовує недоторканність народних депутатів, підтримують 89% українців старше 18 років. Не схвалюють зміни 7% опитаних респондентів, 4% не змогли відповісти на питання.

Більшість опитаних (85%) позитивно ставляться до внесення змін до Конституції України, які повинні скасувати недоторканність суддів України, негативно до скасування суддівської недоторканності відносяться лише 8% опитаних, 7% не змогли відповісти на питання.

77% опитаних схвалюють внесення до Конституції змін щодо скасування недоторканності президента України, 16% не схвалюють такі зміни, 7% не змогли відповісти на питання.

Левова частина опитаних (50%) не згодні з тим, що скасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента України і зробить їх менш вільними у відстоюванні інтересів своїх виборців в парламенті. Згодні з цим твердженням 40% опитаних, 10% не змогли відповісти на питання.

UPD: Опитування провели методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 16 по 19 вересня поточного року. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі