Акція протесту: студентів-медиків по всій країні обурили іспити "Крок-2"

Акція протесту: студентів-медиків по всій країні обурили іспити 'Крок-2'

Право на освіту: днями студенти 6-го курсу Запорізького державного медичного університету записали відеозвернення, в якому висловили своє обурення щодо нововведень в цьогорічному інтегрованому іспиті "Крок-2". 

"Крок 2" - це екзамен із професійно-орієнтованих дисциплін, які за змістом відповідають освітньо-професійній програмі підготовки спеціалістів. Він є складовою державної атестації студентів і складається на випускному курсі.

21 травня поточного року студенти-медики 20 закладів вищої освіти по всій Україні складали ліцензійний інтегрований іспит "Крок 2. Загальна лікарська підготовка". Однак, цього разу Крок 2 викликав шквал суперечок, які вже четвертий день активно обговорюються у соціальних мережах. 


Зокрема, запорізькі студенти наголошують на коректності цьогорічних тестів і приводять власні аргументи:

1. При однаковій кількості часу в порівнянні з минулим роком обсяг тексту питань був збільшений на 15%, а з буклетом 2017 року аж на 25%! Цей факт підтверджує  те, що однієї хвилини було недостатньо, щоб прочитати та проаналізувати данні питання;

2. На першій сторінці тестового збірника не вказані ні автори, ні рецензенти цьогорічних тестів. Немає ніяких гарантій, що він був складений саме українськими викладачами за протоколами України;

3. Було включення американських тестів «STEP», які не є критерієм для оцінки знань українських студентів-медиків.

Студенти наголошують, що протягом останніх шести років вони навчалися за програмою підготовки спеціалістів, яка базувалася на протоколах діагностики та лікування, прийнятих в Україні, а не в Америці. Відповідно, через введення американських завдань молоді спеціалісти ризикують не отримати диплом українського лікаря. 

"Ми хочемо дати цій країні саме те, чого вона так прагне, – лікарів, які будуть небайдужі до кожної людини, яка звернулась до них по допомогу. Всі 6 років ми навчалися, не втрачали ентузіазм і вірили, що ми можемо змінити медицину на краще. Ми й надалі готові працювати та  самовдосконалюватися. Але, будь ласка, не чиніть нам опору некоректними екзаменами, які не скажуть Вам, чи гідні ми звання «лікар». Не треба ділити нас на «думаючих» та «байдужих». Ми вимагаємо поваги та розуміння. Сподіваємося на справедливість", - йдеться у відеозверненні.

Свою позицію з цього приводу зазначив й Центр тестування при Міністерстві охорони здоров'я в Україні. Представники державного органу повідомляють, що зміст іспиту повністю відповідав програмі навчання та встановленній структурі змісту іспиту.  

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


    Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

    Коментарі