Аll inclusive по-українськи: найнезвичайніші водоспади рідної неньки

Аll inclusive по-українськи: найнезвичайніші водоспади рідної неньки

Літня пора року просто зобов'язує кожного десь релакснути. Зокрема, альтернатива відпочинку на морі без значних витрат може бути "all inclusive"  в Україні.  Адже у нас є багато цікавих та мальовничих локацій, які варто відвідати.

Куди варто податись:

Водоспад Шипіт:

  • Де: село Пилипець, Міжгірський район, Закарпатська область

Водоспад біля підніжжя гори Гемби. За 300 метрів від водоспаду розташований гірськолижний підіймач. Щорічно неподалік від водоспаду на початку липня відбувається фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України та інших країн.

Джуринський водоспад:

  • Де: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область

Є найвищим рівнинним водоспадом України. У теплі дні тут купаються і відпочивають люди не тільки з Тернопільщини, а й туристи з усієї України та з-за кордону. До початку 1950-х років на водоспаді працював водяний млин, а з початку 1950-х до початку 1960-х — ГЕС.

Водоспад Кобалар (Козирок):

  • Де: село Передове, Сімферопольський район, Крим

Кобалар – так званий ефемерний водоспад. Він активний тільки взимку та навесні, коли тане сніг на Байдарській яйлі. Влітку водоспад повністю пересихає.

Водоспад Учан-Су:

  • Де: смт Куйбишеве, Ялтинський район, Крим

Найвищий водоспад України розташований на висоті 390 м над рівнем моря, на південному схилі гори Ай-Петрі, за 6 км на північ від Ялти. Водоспад Учан-Су найефектніше виглядає під час злив і сніготанення на яйлі. Влітку він майже повністю пересихає, в суворі зими іноді замерзає.

Манявський водоспад:

  • Де: село Манява, Богородчанський район, Івано-Франківська область

Долина річки Манявка біля водоспаду протягом 200 м має форму каньйону з висотою стін до 20 м. Нижче за течією — декілька порогів заввишки до 2 м. З жовтня 2013 року на Манявському водоспаді Центр Рафтингу організовує регулярні каньйонінг тури, спуски водоспадом на мотузці.

Водоспад "Поріг ревучий":

  • Де: Монастирський острів, місто Дніпро, Дніпропетровська область

Це рукотворний поріг на схилах Монастирського острова у місці природного виступу гірських порід. Урочисто відкритий гарматними пострілами 2013 року, має 17 метрів висоти та 20 – ширини. Поруч є найбільший в Україні пам’ятник Т. Шевченку. Водоспад став наче ілюстрацією до відомого твору Кобзаря "Заповіт": "Було видно, було чути, як реве ревучий".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі