Алюмінієвий комбінат та екологія Запоріжжя шокували Тимофія Милованова

Алюмінієвий комбінат та екологія Запоріжжя шокували Тимофія Милованова

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов під час робочого візиту в місті побував на Запорізькому алюмінієвому комбінаті. Занепад підприємства навіяв депресію на високопосадовця, а екологічний стан міста - шокував. Повідомляють ЗМІ.

Під час візиту на завод Тимофію Милованову показали зруйнований електролізний цех і єдину працюючу ділянку виробництва алюмінієвої катанки. Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Колись ЗАК був провіднім комбінатом з виготовлення первинного алюмінію, а зараз знаходиться у пів зруйнованому стані. Все через те  що, у 2004 році власником ЗАлКу стали російські інвестори, через кризовий стан у 2011 завод зупинили, а вже у 2014 році через суд комбінат повернувся у державну власність.

Міністр Милованов від побаченого підкреслив:

«Депресивний видовище ... Те, що тут сталося - це не по-державному. Це біль. Такого не повинно бути в Україні. Що інвестори викуповують наші заводи і пиляють їх. Так зруйновано багато промисловості в Україні. Це, звичайно, робиться не для розвитку України, а для того, щоб Україна перебувала в занепаді, - сказав Милованов. - Держава і суспільство повинно з ним боротися. Де є можливість - продовжити, де немає - будувати спочатку. Особисто докладу максимум зусиль до того, щоб промисловість в Україні розвивалася. Тому що не бачу причин, чому ми не можемо бути успішними ».

За його словами, держава повинна закінчить судові тяжби щодо відновлення права власності на підприємство, а також допомогти знайти інвестора ЗАлКу.

Однак стан комбінату не єдине що засмутило міністра, від екології Запоріжжя він залишився у шоці. Повідомляє 061.

«Я був в шоці від того, що побачив стільки викидів. У мене вже в горлі дере, а я тільки кілька годин тут перебуваю. Я не знаю, як люди через дорогу живуть від тих заводів. Наскільки я розумію, немає екологічного моніторингу, ми не знаємо, наскільки ці викиди безпечні. Потрібно поважати людей і здоров'я людей. Потрібно знайти можливість, щоб об'єднати і захистити екологію і розвиток промисловості », - сказав він.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі