Амбіції губернатора Запорізької області коштували бюджету два мільйони гривень

Амбіції губернатора Запорізької області коштували бюджету два мільйони гривень

На початку року ми розповідали, що своїм розпорядженням Віталій Туринок 31 січня ліквідував департамент екології Запорізької ОДА, під час цього було звільнено 25 державних чиновників. За нашою інформацією співробітників Департаменту булу звільнено з порушенням чинного законодавства, а саме не проведено виплату усіх сум, що належали працівникам в день звільнення.

Станом на 31 січня у держави сформувалась заборгованість перед звільненими працівниками у сумі 600 тисяч гривень компенсації за невикористані відпустки. Також всіх посадовців було звільнено без виплати вихідної допомоги, у розмірі не меншому, ніж середній місячний заробіток, сума заборгованості складає ще 400 тисяч гривень.

Про це нам стало відомо із власних джерел.

Зазначене ігнорування своїх зобов’язань з боку Запорізької ОДА змусило звільнених співробітників департаменту екології звернутися до суду за відновленням справедливості, на даний час у судах розглядається 12 позовів про стягнення заборгованості та відшкодування середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Також на даний час Запорізьким окружним адміністративним судом розглядається позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Запорізької обласної державної адміністрації № 588 про ліквідацію Департаменту екології та природних ресурсів.

На даний час керівництво Запорізької ОДА надало згоду на виплату компенсації за невикористані відпустки, але у зв’язку із тим, що розрахунок було здійснено із запізненням на два місяці, сума збільшилась до 2,5 мільйона гривень, з яких 600 тисяч виплачено у якості заборгованості, а ще 1,9 мільйона гривень склали відшкодування за затримку розрахунку при звільненні у розмірі середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Зобов’язання виплатити вихідну допомогу керівництвом державної адміністрації продовжують ігноруватись, що у свою чергу призведе до повторної виплати відшкодування за затримку розрахунку при звільненні у розмірі середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але зазначимо, що кожного дня сума відшкодування збільшується.

Згідно з роз’ясненнями Верховного Суду України непроведення розрахунку з працівником у день звільнення є підставою для застосування до роботодавця відповідальності, передбаченої ст. 117 КЗпП. Повний розрахунок зі звільненим працівником проводиться не на вимогу цього працівника, він є обов’язком роботодавця і не може залежати від певної дії звільненої особи (особистого звернення, пред’явлення вимоги).

Аналіз судової практики показав, що здебільшого позови про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку суди задовольняють. Ґрунтуються вони на тому, що за своєю суттю середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні є компенсаційною виплатою за порушення права на оплату праці.

Звертаємо увагу, що відсутність фінансово-господарської діяльності або коштів у роботодавця не виключає його вини в невиплаті коштів, що належать звільненому працівникові, і не звільняє роботодавця від відповідальності, передбаченої ст. 117 КЗпП.

Як ми бачимо відсутність у Віталія Туринка спеціальних знань та його неповага до закону викликає зайві багатомільйонні витрати коштів державного бюджету.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі