Амбромаг не переміг амброзію у Запоріжжі

Амбромаг не переміг амброзію у Запоріжжі

#ЗНОВУВКРАЛИ на здоров’ï алергiкiв Олександрiвського району

У Запоріжжі щороку на боротьбу із «золотою» амброзією витрачають з екологічного фонду  20 млн грн. З року в рік із бур’яном бореться підприємства з тими ж доволі знайомими обличчями.  З косами, а цього року й агрохімічними засобами, які їм довірили. Але куди йдуть кошти платників податків чи отримують вони те, за що сплачують сповна – розбирались журналісти нашого видання.

Так,  п’ятий рік поспіль радник мера Валерій Еделєв розповідає нам про «вдалий» перебіг заходів щодо боротьби з амброзією:

До прикладу, минулого разу наші журналісти виїздили на локації в Заводському районі, де хімічним способом було оброблено 8 м². Засіб, яким обробляли території – Амбромаг.

Ми вже писали про те, що хімпрепарат довів свою неефективність в інших областях України. Але чим керувались запорізькі персоналії, обираючи засіб з негативним реноме, знаючи наперед його неефективність – залишає по собі купу питань.  Тож, минулого тижня (завдяки нашому виданню) міська влада не списала півмільйона грн у Заводському районі  на знешкодження амброзії.

Саме там, нібито на вулицях Республіканській, Північне шосе та О. Невського, на швидку руку планували підсунути місту відсутність робіт. Та, коли у Запоріжжі ввели фінмоніторинг, роботи перевірили, та не змогли провести по ньому розрахунки.

Сьогодні ми промоніторили ще один район – Олександрівський. Підрядні роботи виконувало теж ТОВ «Запоріжжя комунальне», яке підконтрольне тому ж Дмитру Лободі.

На ділянці по вул. Арочна, заплановано було обробити засобом «Амбромаг» 0,5 га, але замість цього журналісти видання побачили клаптик виконаних робіт (приблизно 50 м²). Аналогічна ситуація склалась й на локації по берегу р. Суха Московка (від. вул. Вишневої до вул. Єднання). Там із заявлених 0,4 га хімметодом було оброблено 0,03 га. Результат пропонуємо переглянути тут:

Звісно, наші публікації спричинили розголос і побоювання у чиновницької верхівки, тому на сьогодні було призначена перевірка біля річки Сухої Московки від вул. Вишнева до вул. Єднання із залученням громадськості, журналістів й депутатів, аби прийняти роботи підрядника.

Стрім з анонсованої зустрічі тут:

І, як стверджує місцевий активіст Олександр Ралик, ніхто нікому грошей не платив:

«Іде контроль, щоб гроші були оплачені правильно і підрядники остерігались завищувати свої роботи і працювати неякісно».

Але, на хвилинку, тендер було укладено? Було! Тоді виникає питання: який механізм розрахунку з підрядником з яким де-факто уклали договір?

Мало того, нам теж вдалось поспілкуватись із заступником голови Олександрівської райадміністрації, який підтвердив наші здогадки. Олександр Наріженко стверджує: «Ми, як райадміністрація, приїхали перевірити цю ділянку – результат незадовільний. Якщо керівництво мерії буде незадоволено роботою підрядника, в разі неефективності змінюватимуть препарат».

Отже, журналісти та громадськість вирішили відсьогодні започаткувати свою акцію #ЗНОВУВКРАЛИ та прикрашати однойменними табличками  ділянки з амброзією задля нагадування головам районів про невиконані обіцянки. Якщо екологічний фонд так невдало використовують, то зміни очевидно не настануть. А до семи туристичних напрямків  Запоріжжя  слід додати восьмий — розкрадання екологічного фонду на боротьбі з амброзією. Запоріжжя -  місто талановитих, працьовитих людей, які не дозволить грабувати їх, тому звертаємося до небайдужих мешканців, давайте разом контролювати  владу. Фотографуйте та відсилайте у анонімний та безпечний чат-бот «Факти Запоріжжя». А ми будемо систематично перевіряти, щоб  #ЗНОВУВКРАЛИ на екології Запоріжжя стало не можливим. І ті, хто заробляє  на здоров’ї містян  за рахунок амброзії, були притягнуті до відповідальності!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі