Амброзія як символ Запоріжжя: чиновники продемонстрували свою некомпетентність та бездіяльність

Амброзія як символ Запоріжжя: чиновники продемонстрували свою некомпетентність та бездіяльність

*Матеріал підготовлений за підтримки ГО "Справжні дії"

Амброзія цвіте, а люди плачуть. Сльози течуть ще більше після того, як дізнаєшся скільки витратили запорізькі можновладці на  бездієву боротьбу з карантинними рослинами у місті.У цьому році озброївшись косами та хімікатами на поле бою вийшла фірма одноденка – «Запоріжжя комунальне». Наша редакція вже присвячувала низку публікацій цій темі, тож наразі ми виїхали у Вознесенівський район міста, аби побачити на власні очі ефективність роботи підрядника. 

У Запоріжжі на боротьбу з підступним бур’яном щороку витрачають з екофонду близько 20 млн грн, сума вражає, а ось результат, на жаль, - ні. Останні тижні журналісти нашого видання розбиралися з питанням: чи ефективно застосовуються гроші платників податків на злободенну справу.

Нагадаємо, на вулицях Республіканській, Північне шосе та О. Невського, нашвидкуруч планували підсунути Запоріжжю відсутність робіт, адже використаний підрядниками препарат «Амбромаг» не зміг повністю знищити кущі амброзії.

Звісно, після оприлюднення публікацій, завдяки небайдужості журналістів та громадськості, представниками районної адміністрації була виявлена відсутність робіт у повному обсязі на об’єктах  за вказаними адресами. Так, наприклад,  по вулиці Арочна, підприємство «Запоріжжя комунальне» згідно з документами повинно було обробити 0,5 га, проте як можна побачити на кадрах, клаптик виконаних робіт склав приблизно 50 м².

У свою чергу районна адміністрація прийняла лише 100 метрів, а по берегу Суха Московка від вулиці Вишневої до вулиці Єднання – 300 метрів, замість 0,3 га, за які звісно заплатили певну суму грошей. Не жаліючи сил та часу ми знов повернулись на це місце, аби переконатись – амброзія таки пощезла?

Дивлячись на зафіксоване не складно підрахувати, що замість майже 1 гектару,  можновладці прийняли лише 400 метрів. Треба зауважити, що на хімічну обробку тільки Олександрівського району було виділено 78 тисяч гривень за 1 га згідно договору з пiдрядником. Виникає питання - хто буде знешкоджувати цей залишок амброзії чи про нього забудуть, як про страшний сон? Проте є й гарна новина - роботи підрядника у Заводському районі взагалі не прийняті.

Тож не гаючи часу, за графіком ми завітали до Вознесенівського району, де понад тиждень тому підрядна компанія (підконтрольна Дмитру Лободі, - ред.), повинна була  знешкодити – 0,565 га. Як це було, детальніше у відео.

За нашими даними,  Держпродспоживслужба зауважила, що згідно з санітарно-епідеміологічною експертизою засоби «Амбромаг» та «Антіамброзія» не включені до переліку агрохімікатів дозволених  до використання на території України.

Тож, до відома алергікам - будьте обережні прогулюючись по Вознесенівському району Запоріжжя, адже там вирує амброзія. По можливості, не гуляйте просто неба та залишайтеся вдома. Якщо все ж таки ви потрапили на «небезпечні» об’єкти, одягайте медичну маску та окуляри, тому що цього року амброзія запилкувала раніше терміну, а боротьба запорізьких можновладців з нею поки ведеться тільки «на папірці».

І ми знов прикрашаємо табличкою #ЗНОВУВКРАЛИ вже Вознесенівський район задля нагадування головам районів про невиконані обіцянки.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі