Антикризовий менеджер для українського кінематографа

Антикризовий менеджер для українського кінематографа

Державна агенція України з питань кіно за останні місяці стала майже головним ньюзмейкером країни. Зміна керівника супроводжувалася шквалом критики, а згодом Кабмін взагалі вирішив взяти курс на скорочення фінансування через COVID-19.

1 лютого в інтерв’ю на інформаційному сайті «Радіо Свобода» нова голова Держкіно, Марина Кудерчук зазначила: «Я живу тим, що хочу розвивати українське кіно, хочу зробити для нього щось хороше. І зараз мене немає за що критикувати, бо я ще нічого на цій посаді голови Держкіно не зробила. Давайте подивимось на мої результати».

Ці два місяці -  достатній термін для того, щоб надати оцінку першим крокам Марини Кудерчук на посаді голови Держкіно.

Одразу після призначення нового керівника, владою було оголошено про скорочення фінансування усіх напрямків діяльності Міністерства культури у зв’язку із епідемією коронавірусу.  Зокрема, бюджет Держкіно скоротили на 40%.

На Facebook-сторінці Держкіно Марина Кудерчук опублікувала:

«Я особисто звертаюсь у всі можливі інстанції, щоб зберегти більше половини бюджету Держкіно, адже в пріоритеті завершити вже розпочаті проекти, зберегти робочі місця та заплановані події на рік.

Так, всі розуміють, що медицина у пріоритеті, але в жодному разі мова не йде «про віддати все».

Треба зазначити, що діяльність нового керівника була доволі результативною, адже виділені для Держкіно 455 мільйонів гривень – це, мабуть, один із найкращих показників в країні. Проект, який запропонувала Марина Кудерчук, передбачає часткове скорочення витрат на масові заходи та міжнародну діяльність, адже деякі з них, у зв’язку з карантином, підготувати належним чином буде просто неможливо.

Марині Кудерчук найближчим часом доведеться витримувати непростий баланс. Вона повинна розуміти, що, не дивлячись на суттєве скорочення бюджету, необхідно розвивати індустрію і рухатися вперед, аби якісний український продукт не залишив ринок.

Тривалий карантин змусив переходити представників усіх сфер в режим онлайн. Одним з головних досягнень Марини Кудерчук можна зазначити початок цифровізації Держкіно України. Разом із Міністерством цифрової трансформації переведено в електронний формат державне свідоцтво на право демонстрації фільмів. Відтепер заявнику не потрібно йти до Держкіно і отримувати купу папірців, що суттєво спрощує співпрацю з дистриб’юторами.

Крім того, створено онлайн-представництво Державного агентства України з питань кіно на платформі оновленого сайту та перезапуск YouTube-каналу Держкіно, який тепер також став онлайн-кінотеатром.

Наразі, проведено перемовини між онлайн-кінотеатрами, зокрема Megogo, для підтримки ініціативи розповсюдження фільмів українських режисерів.

Готуються проекти показу українських фільмів для телеканалів, в тому числі регіональних.

Одне із гострих питань Держкіно – конкурс кінопроектів, які розраховують на державну підтримку. Марина Кудерчук зазначила, що строк подачі заявок було збільшено на 2 тижні, у зв’язку з карантином. Якщо карантин буде продовжено, то конкурс обов’язково відбудеться, але також в онлайн-форматі.

Не зважаючи на негатив, яким супроводжувалося призначення Марини Кудерчук на посаду голови Держкіно, чиновниця демонструє відкритість та готовність до взаємодії. Декілька разів вона брала участь в онлайн-конференціях Української кіноакадемії, де разом з українськими культурними діячами обговорювала пропозиції зі збереження культурної сфери.

Схоже, що нова очільниця Держкіно серйозно взялася за інтеграцію кіноіндустрії в суспільство. Ми бачимо безкоштовний онлайн проект «Від майстрів до початківців» на YouTube каналі Держкіно, в якому сценаристи, актори, режисери вчать охочих акторській майстерності, створенню історій та монтажу.

Ще один проект «Розмови з Голівудом»  - це онлайн-інтерв’ю з відомими продюсерами сценаристами зі США.

Вплив COVID-19 та зміна керівництва ще декілька місяців тому були головними темами, пов’язаними з Держкіно. В такі часи потрібен керівник, який дійсно вміє консолідувати фахівців, швидко реагувати на події та відстоювати інтереси галузі. З десятками нових проектів та розвитком кіноіндустрії, не дивлячись на важкі часи, хвиля першого негативу поступово сходить нанівець, а Марина Кудерчук проявляє себе як кризовий менеджер, який здатен володіти ситуацією. Принаймні, наразі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі