Асфальтобетонний завод під Мелітополем розпочали будівництво без отримання дозвільних документів

Асфальтобетонний завод під Мелітополем розпочали будівництво без отримання дозвільних документів

Будівництво асфальтобетонного заводу під Мелітополем розпочали без отримання дозвільних документів у сфері екології.

У червні цього року під Мелітополем розпочали будівництво асфальтобетонного заводу, роботи на замовлення турецької компанії виконує ТОВ «ЛЕНД БУД ЮА», підрядник обіцяє завершити роботи вже у серпні.

Асфальтобетонний завод буде розташований у Запорізькій області, Мелітопольського району, в межах Новобогданівської сільської ради об’єднаної територіальної громади, село Першостепанівка. На території промислового майданчика виробничої бази планується розміщення асфальтобетонного заводу Marini Top Tower 3000, потужність якого складає 240 т/год.

Фото АБЗ Marini Top Tower 3000 з Інтернету

Відповідно до закону України «Про оцінку впливу на довкілля» будівництво споруд для виробництва асфальтобетону передбачає обов’язкове проходження процедури оцінки впливу на довкілля. Процедуру оцінку впливу на довкілля (ОВД) запроваджено у 2017 році з метою контролю ступеня забруднення навколишнього середовища та забезпечення права громадян на безпечне довкілля.

Процедура передбачає широке залучення громадськості. Усі зауваження, отримані від громадськості, або отримані в процесі громадських слухань, обов’язково розглядаються та повинні бути враховані або обґрунтовано відхилені, тільки після цього підприємство отримує висновок з ОВД, до цього впровадження господарчої діяльності підприємства заборонено.

Отримання висновку з оцінки впливу на довкілля передбачає кілька етапів, які містять в собі: інформування мешканців території на якій запланована діяльність підприємства, подання зауважень, пропозицій та громадське обговорення проєкту й триває від 70 до 80 робочих днів.

За даними реєстру ОВД, повідомлення про планову діяльність з будівництва асфальтобетонного заводу на території с. Першостепанівка подано компанією «ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ» лише 10 липня. За законом, на вивчення громадськістю повідомлення про планову діяльність виділено 20 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про планову діяльність. Громадські обговорення триватимуть не менше 25 робочих днів і не більше 35 робочих днів, через 25 днів після завершення громадського обговорення підприємство отримує висновок з ОВД.

Таким чином, у випадку якщо будівництво асфальтобетонного заводу буде завершено у серпні, завод розпочне працювати без отримання дозвільної документації. Зазначимо, що за законом, до отримання висновку ОВД заборонено розпочинати будівельні роботи, у реєстрі Державної архітектурно-будівельної інспекції України ми також не знайшли дозволів на початок будівництва.

За нашою інформацією стислі строки реалізації проєкту обумовлені тим, що саме цей  асфальтобетонний завод буде поставляти асфальт для поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення М-18 Харьків-Сімферополь-Алушта-Ялта на ділянках 349+440 – 378+220, та  378+220 – 409+091.

Як ми розповідали цей ремонт, загальною вартістю понад 1 мільярд гривень виконує турецька компанія «ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ».

На даний час невідомо чому ТОВ «ЛЕНД БУД ЮА» на замовлення турецької компанії «ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ» розпочало будівництво асфальтобетонного заводу без отримання дозвільних документів.

Маємо припущення, що наші земляки скористались тим, що представники турецької компанії не орієнтуються у чинному законодавстві іншої держави та ввели їх в оману. У зв’язку з тим, що у поданих на отримання висновку ОВД документах суб’єктом господарювання вказано саме турецьку компанію «ЮКА САВУНМА ІНШААТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» відповідальність за порушення чинного законодавства буде покладена саме на них.

Вважаємо, що посадові особи Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля зобов’язані терміново направити матеріали до правоохоронних органів з метою притягнення посадових осіб ТОВ «ЛЕНД БУД ЮА» та «ЮКА САВУНМА ІНШААТ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШІРКЕТІ» до відповідальності за порушення встановленої законодавством процедури оцінки впливу на довкілля.

До моменту завершення процедури оцінки впливу на довкілля будівництво асфальтобетонного заводу повинно бути зупинене.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі