Аутизм - це не хвороба: розвінчання міфів про розлад

Аутизм - це не хвороба: розвінчання міфів про розлад

Сьогодні, 2 квітня, по всьому світу відзначають День поширення інформації про проблему аутизму. Так склалось, що суспільство не вповні розуміє цю особливість і часто сприймає її як хворобу. І про це варто поговорити.

Аутизм – це вроджений розлад розвитку, який залишається з людиною на все життя. Таким людям складно виражати свої емоції так, як іншим, а також вони можуть відчувати складнощі в соціалізації. Дані організації Autism Ukraine свідчать про те, що кожна сота дитина в світі народжується з аутизмом.

Батьки часто не звертають уваги на риси психіки дитини, вигадуючи виправдання тій чи тій поведінці. Однак, згодом стає зрозуміло, що це не «вікове», а постійне.

Розпізнати аутизм у дітей можна за наступними ознаками: вона не дивиться в очі, не відгукується на своє ім’я, не використовує вказівні жести (показуючи на предмет, підносить, наприклад, руку матері), демонструє обмежене коло інтересів та занять, схильна до повторюваних дій.

Батьки таких дітей, або суспільство загалом, ставиться до людей з аутизмом заповзято, неправильно трактуючи їх особливості.

Один із запорізьких педагогів-реабілітологів поділився з виданням "Факти Запоріжжя" популярними міфами про аутизм, які допоможуть суспільству краще розуміти таких людей та навчитися правильно поводитися з ними.

1. Люди з аутизмом не здатні кохати

Це один із розповсюджених міфів. Однак, наукові дослідження показують, що діти з аутизмом відчувають кохання, особливо до батьків або інших людей, які про них піклуються. Після терапії діти не лише перестають проявляти ознаки самотності, але й стають біль люблячими. Крім того, люди з аутизмом можуть легко вступати у відносини та відчувати від них задоволення.

2. Люди з аутизмом не спроможні абстрактно мислити

Не всі діти можуть піднятися до найвищого рівня абстрактного мислення, але дослідження науковців показують, що діти, які досягають найбільшого успіху, набувають вміння робити умовиводи та можуть впоратись із задачами, що потребують розуміння почуттів і думок іншої людини. Простіше кажучи, вони здатні до емпатії – здатність розпізнати та співпереживати емоційному стану

3. Люди з аутизмом не здатні спілкуватися

Деякі не полюбляють спілкуватися, а деякі – навпаки. Як і всі люди. Просто у людини з аутизмом бувають труднощі з соціальною взаємодією. Вони можуть не знати, як поводитися, якщо хто поряд плаче, і можуть засміятися від хвилювання та розгубленості. І не тому, що їм смішно. Просто вони налякані. Їх реакція – наслідок занепокоєння. Деякі люди з аутизмом вміють правильно реагувати та поводити себе в різних ситуаціях.

4. Усі люди з аутизмом – генії

Часто людям з аутизмом приписують різноманітні таланти – запам’ятовування книг після першого прочитання, складання за 5 хвилин пазлу з мільйоні шматків та ін.. Суспільство звикло вважати перевагою аутизму те, що всі люди з таким розладом – генії. Дійсно, серед людей з аутизмом чимало талановитих людей, але не всі з них – геній. Втім, як і всі люди.

5. У людей з аутизмом не можуть народитися здорові діти

У багатьох дослідженнях генетичній природі аутизму приділяється велика увага. Якщо у парі близнят одна дитина страждає аутизмом, то вірогідність розладу у другої дитини – 70%. Якщо в родині є старша дитина з діагностованим аутизмом, то вірогідність його виникнення у молодшого залежить від статі дитини. Наприклад, якщо діагноз поставили старшій сестрі, то вірогідність виникнення аутизму у молодшого брата 16,7%, якщо навпаки – 4,2%.

І дійсно, аутизм – це не хвороба, якою можна заразитися у транспорті. Розлад не ставить клеймо на людині, і не визначає її як без емоційну та бездушну. Це лише особливість психіки, з якою міг народитися кожен.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі