Автобуси ЗАЗ їдуть до Польщі – у той час, як в Запоріжжі нестача транспорту

Автобуси ЗАЗ їдуть до Польщі – у той час, як в Запоріжжі нестача транспорту

Автобуси виробництва Запорізького автозаводу вважають занадто дорогими для міського бюджету

Автобуси виробництва Запорізького автозаводу масово закуповуються Польщею, у той час, як в місті спостерігається нестача нормального громадського транспорту.

Іноді такі автобуси помічають на вулицях Запоріжжя. Наприклад, про таку зустріч 11 серпня повідомляється на сторінці "Українські автомобілі" на Facebook.

"Вчора в Запоріжжі на заправці навпроти Запорізького автомобільного заводу зустріли новенький ЗАЗ А10С3A 2019 року з двигуном Weichai WP4 (номер кузова №50). Підійшовши до водія дізнався, що автобус буде відправлений до Польщі, де вже їздить близько 100 таких автобусів різних модифікацій. На жаль через ціну в Україні таких автобусів купують мало", – пише власник сторінки.

Автобуси ЗАЗу мають 24 пасажирських місця, 4 місця із низькою посадкою, а загалом вміщують у себе до 60 пасажирів. Окрім того, вони мають достатньо міцний корпус, легко ремонтуються навіть після тяжких ДТП, і обладнані кондиціонерами – те, чого так не вистачає нинішнім міським автобусам.

Такі автобуси дуже активно закуповуються невеликими міськими радами у Польщі та використовуються на поганих дорогах для малих об'ємів пасажироперевезень – у Польщі нараховується вже близько 110 таких машин. Причому полякам українські автобуси коштують дешевше, ніж призначені для тої же мети автобуси власне польського виробництва. А от Запоріжжя, скоріше за все, вважає, що автобуси ЗАЗу середньою вартістю у 2,3 млн грн занадто дорогі для міського бюджету.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі