Автомобільні махінації та мільйони заощаджень: що приховує гендиректор "Запоріжелектротрансу"?

Автомобільні махінації та мільйони заощаджень: що приховує гендиректор 'Запоріжелектротрансу'?

КП "Запоріжелектротранс" є одним із провідних підприємств у Запоріжжі не тільки за важливістю роботи, але й за величиною доходів керівних осіб. Тому сьогодні хочемо розповісти вам про генерального директора фірми Юрія Папача.

Кар'єра Юрія Володимировича містить чимало різноманітних пунктів - він обіймав посади заступника з комерційно-маркетингових питань Запорізького автомобільного ремонтного заводу Міноборони, заступника начальника автотранспортного цеху ВАТ "Дніпроспецсталь", заступника директора з розвитку виробництва ПП "Будімперія". У 2010 році він був помічником міського голови та заступником начальника управління транспорту та зв'язку міськради. Але з 2012 року Юрій Папач перейшов до "Запоріжелектротрансу", обійнявши посаду гендиректора.

Нещодавно ми писали, що Юрій Папач особисто домовляється з мером Запоріжжя Володимиром Буряком від якого реально залежить за що проголосують депутати міської ради, та скільки грошових коштів із бюджету міста буде виділено на покриття пільгових перевезень. Усі ці гроші через підставні фірми виводяться з рахунків КП «Запоріжелектротранс» у якості оплати обслуговування і ремонту автотранспорту.

Та повернемось до декларації генерального директора. Посадовець володіє двома квартирами, гаражем, легковою автівкою BMW X5 універсал-В 2005 р.в. та водним засобом "Крим" 16024 1977. Цікавий момент - вартість авто. Машину іноземного виробника Юрій Володимирович придбав майже рік тому за 10 тис. грн. При цьому, реальна вартість німецької автівки у середньому становить 10 тис. доларів.

За даними minfin.com.ua 22 червня 2019 року за курсом НБУ долар США коштував 26,38 гривні, відповідно позашляховик було придбано 380 доларів США

Втім, під час підготовки публікації у нас виникли сумніви, що позашляховик можна придбати за такою смішною ціною., адже за 10 тисяч гривень можна придбати лише комплект фар для авто, тому ми вирішили встановити реальну вартість придбаної автівки.

За даними сервісу Auto.ria ми з’ясували, що вартість BMW X5, 2005 року випуску складає від 9 000 $ до 18 000 $.

Також, відповідно до даних офіційного сайту Мінекономрозвитку України (me.gov.ua) та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року зі змінами, встановлено, що середньоринкова вартість легкового автомобіля BMW X5 становить 443 478 гривень.

Так, за даними двох джерел ми встановили, що вартість транспортного засобу, який придбав Юрій Папач, складає від 250 до 450 тисяч гривень, отже вказана у декларації вартість на дату набуття у розмірі 10 тисяч гривень може свідчити про декларування завідомо недостовірної інформації. Вказані факти вказують, що Юрій Папач занизив вартість придбаного транспортного засобу щонайменше у 25 разів.

Історія щодо придбання автомобіля пошкодженого у ДТП не витримує критики, адже спеціалісти СТО зазначають аби BMW X5, незалежно від року випуску та комплектації коштував 10 тисяч гривень, автівка має бути розбита до невідновлюваного стану. У кращому випадку -  ремонт можливий, однак вартуватиме така ж сума, що й сам автомобіль. За нашою інформацією Юрій Папач влітку вже пересувався містом на позашляховику BMW X5.

Також, враховуючи той факт, що Юрій Папач постійно працював на посадах   пов’язаних з транспортом, а також те що у 2017 році він продав свій ВАЗ 2107, 2001 року випуску за 64 233 гривень свідчити про те, що він добре обізнаний із ринковою вартістю транспортних засобів.

Враховуючи, що Юрій Папач вдома зберігає 30 тисяч доларів США та 70 тисяч гривень проблем з підтвердженням  походження коштів на придбання цього автомобіля у нього б не виникнуло. З викраденим позашляховиком Юрій Володимирович теж не зв’язувався б, залишається єдине пояснення такої вартості автівки - він бажав зменшити податкові відрахування.

Нагадаємо, декларування завідомо недостовірної інформації в електронних деклараціях - підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність і карається штрафом від 2500 неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами на 150-200 годин, або позбавленням волі до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Відстежувати подібні випадки повинне НАЗК згідно із затвердженим  Порядком проведення повної перевірки, агентство має визначати не тільки, чи всі активи задекларували чиновники, але і чи вірогідно вони їх оцінили.

Встановити вартість авто можна вивчивши договір купівлі-продажу, або замовивши незалежну експертну оцінку транспортного засобу.

Нагадаємо, що Юрій Папач не перший раз порушує закон, з 2014 року він перебуває під слідством по кримінальному провадженню № 12014080010000507 за ч. 3 ст. 191 КК України, розпочатому за фактом привласнення матеріальних цінностей комунального підприємства «Запоріжелектротранс».

В ході досудового розслідування встановлено, що Юрій Папач, перебуваючи на посаді генерального директора ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс» провів ремонт за місцем свого мешкання за грошові кошти виділені підприємству,  а також придбав товарно-матеріальні цінності на загальну вартість понад 100 000 грн, які перевіз за місцем свого проживання. За кошти місцевого бюджету для квартири Юрія Папача було придбано ванну Saniform на суму 1823 грн, душового (гідромасажного) боксу VK74-4 на суму 3915 грн., пилососу WD 2.200 на суму 799 грн, тумби КОЛО з умивальником на суму 943 грн.

Правоохоронцями 05 лютого 2015 року в ході проведення обшуку за місцем мешкання Юрія Папача було вилучено 33 скретч-карти АЗС "АВІАС" та ТОВ "ТРАНС-ОЙЛ 2012" на придбання 555 літрів палива, яке належало ЗКПМЕ «Запоріжелектротранс».

Останні слідчі дії по вказаному кримінальному провадженню здійснювались липні 2015 року ми пов’язуємо цей факт з тим, що у жовтні 2015 року на місцевих виборах мером Запоріжжя було обрано Володимира Буряка, з яким Юрій Папач одразу знайшов спільну мову, та отримав захист від подальших переслідувань з боку правоохоронців. У період 2016-2019 рр.. через електронну систему закупівель "Запоріжелектротранс" було витрачено понад 1,2 мільярда гривень.На компенсацію пільгового проїзду в електротранспорті та автобусах підприємства «Запоріжелектротранс» у цей час було виділено понад 250 мільйонів гривень, на придбання нових автобусів у лізинг виділено 400 мільйонів гривень.

Як бачимо через комунальне підприємство Запорізької міської ради, яке очолює Юрій Папач, за останні п’ять років пройшло майже два мільярди гривень. Зазначені грошові кошти будуть використані партією Володимира Буряка "Єднання" під час місцевих виборів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі