Авторський нагляд за будівництвом запорізьких мостів обійдеться Облавтодору у 6,4 мільйона (оновлено)

Авторський нагляд за будівництвом запорізьких мостів обійдеться Облавтодору у 6,4 мільйона (оновлено)

Сьогодні, 11 березня, обласна Служба автомобільних доріг уклала угоду з товариством щодо надання послуг з нагляду за будівництвом. Це обійшлося Облавтодору у 6,4 млн грн.

Відповідний тендер було оголошено 26 лютого. Служба автомобільних доріг Запорізької області замовила послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт, а семи - авторський нагляд по об’єкту автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) .

Переможцем тендеру стало ТОВ "Інститут Дніпротранс" з пропозицією 6 480 000 грн. Виконати послугу фірма зобов'язується протягом 48 місяців (10 березня 2020 року - 3 березня 2024 року. Також зазначається, що вказана сума буде виділена з державного бюджету, а також інших джерел фінансування.

У ході виконання послуг працівники товариства братимуть участь у робочих нарадах, контролюватимуть виконання технології робіт, а також оброблятимуть результати. Фахівці, у свою чергу, виїжджатимуть на об'єкт будівництва на стадії завершення виконання додаткових робіт.

Так, за договором вартість однієї людини в день складає 1350 грн (без ПДВ), з ПДВ 1620 грн.

Постає питання: звідки такі тарифи та чим вони обґрунтовані? 

  • При 24-денному робочому місяці заробітна плата фахівця складає понад 38 тис. грн, після сплати податків понад 32 тис. грн (або 1 тис. євро);
  • Польові роботи (виїзд фахівців на об’єкт) 1121 робітника в день, вартість  складає 1 513 350 грн;
  • Камеральні роботи (обробка результатів авторського нагляду та відповіді на листи Замовника та Підрядника) 1 879 людино-дня, вартість 3 886 650 грн.

Тобто за відповіді на листа держава повинна сплатити понад 3,8 млн грн.

Нагадаємо, протягом 2018-2019 років ТДВ "ІНСТИТУТ ДНІПРОДІПРОТРАНС" за виконання коригування проекту "Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі" перерахував 51 мільйон гривень.

Наразі підписали договір, за умовами якого перерахують ще 6,8 млн грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі