Байдужість вбиває: запорізька влада ігнорує райони

Байдужість вбиває: запорізька влада ігнорує райони

На території Кам’янсько-Дніпровської ради склалась несприятлива ситуація - про неї читайте далі.

Відповідно до ст.119 Конституції України ст.2 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» держвідомства на відповідній території забезпечують взаємодію з органами місцевого самоврядування. Відповідно до цього, виконавчий комітет Кам’янсько-Дніпровська міської ради надіслав звернення до голови Запорізької ОДА з проханням допомоги у розв'язанні гострої проблеми підтоплення ґрунтовими водами територій Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади.

На території Кам’янсько-Дніпровської ради склалась наступна ситуація – незадовільний стан комплексу захисних споруд «Кам’янського Поду», недостатню кількість працівників, недостатнього матеріально-технічного забезпечення призводить до регулярного підняття рівня ґрунтових вод та постійного підтоплення територій, у зв’язку із чим до виконавчого комітету міської ради постійно надходять численні звернення та скарги від громадян з приводу затоплення у підвалах, руйнацій будівель, просідання фундаменту тощо.      

Детально виклавши у зверненні всі проблеми, способи їх  вирішення, які застосовувались на місцевому рівні, враховуючи  усю важливість вказаної проблеми, виконавчий комітет звернувся з проханням допомогти у розв'язанні питання підтоплення ґрунтовими водами територій Кам’янсько-Дніпровської міської ОТГ, а також питання забезпечення Кам’янської експлуатаційної дільниці Нікопольського РУВР необхідними коштами та матеріалами для проведення термінових та невідкладних робіт з приведення комплексу споруд у повну робочу спроможність з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.

Одним з варіантів покращення ситуації могло б послужити передача Кам’янської експлуатаційної дільниці Нікопольського РУВР в підпорядкування Запорізькому регіональному управлінню водних ресурсів, що дало б змогу прямого внутрішньо обласного фінансування дільниці та ліпшого контролю виділених та витрачених коштів.

Пізніше надійшла відповідь – про те, що обслуговуванням захисних споруд займається Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ.Басейновим управлінням водних ресурсів у 2016 році розроблено державний інвестиційний проєкт «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ». Загальна вартість реалізації якого становить 1,289 млрд грн, строк реалізації - 180 місяців. Станом на поточний час, відповідальним виконавцем проєкту є Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ.  На даний час освоєно понад 10 млн грн.

Ми звернулись за коментарем до Кам’янсько-Дніпровської міської ради:

«Ми звертались в усі відповідні організації та органи компетентні вирішити дану ситуацію – всюди отримали відмову».

Не дивлячись на те, що під час підготовки публікації розпочались перші роботи на захисних об’єктах, однак байдужість різних владних органів до проблем на місцях – ніхто не скасовував. І замість запобігти надзвичайній ситуації – ми створюємо для неї сприятливі умови. Сподіваємось, що роботи проведуть якісно, а не так полюбляють в нашій державі – десь підфарбували, а гроші списали.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі