Кому Біляївський комбінат став "кісткою в горлі": репортаж з громадських зборів

Кому Біляївський комбінат став 'кісткою в горлі': репортаж з громадських зборів

Ось уже понад 2 роки у Вільнянському районі триває активна боротьба за життя каолінового родовища. 2016 рік повинен був запам'ятатись місцевим жителям будівництвом перспективного підприємства, а зафіксував спогади чисельних мітингів, повстань, погроз та спекуляцій.

Так, 15 березня, в будівлі Вільнянської райради відбувся мітинг у Вільнянському районі. А незадовго до заходу активісти розповсюджували по території афіши про ймовірну змову голови Вільнянської райадміністрації та керівництва Біляївського комбінату.

Приводом для подібних припущень у  стало підписання розпорядження голови Вільнянської РДА від 01.03.2019 № 69 «Про викуп земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних осіб, для суспільних потреб, з метою подальшого надання цих земельних ділянок в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Біляївський збагачувальний комбінат» із зміною цільового призначення для розміщення та будівництва кар’єру по видобуванню корисних копалин (каоліну), його збагачення та переробки».

Зазначимо, розробка Біляївського родовища каолінів була віднесена до пріоритетних напрямків розвитку громади ще 2 роки тому попередніми керівниками міста та району. Крім того, Комбінат до підписання відповідного розпорядження, вже досяг згоди з більшістю власників земель про викуп їх ділянок.

Відповідно до виданого Вільнянською райдержадміністрацією розпорядження щодо початку процедури викупу відповідних земельних ділянок,  які перебувають у власності фізичних осіб, для суспільних потреб повністю  відповідає чинному законодавству. Голова Вільнянської райадміністрації Дмитро Іванов запевняє, що ніхто у жителів не забирає земельні ділянки, все це спекуляції місцевої ініціативної групи:

"Те, що зараз відбувається - це використання заздалегідь хибної інформації ініціативної групи, які себе так назвали. Кінцева мета їх діяльності - примусити працівників органів місцевої влади на прийняття неправомірних рішень, тобто відмова інвестора в здійсненні їм господарських повноважень. Хочу підкреслити, на сьогодні всі документи, які видаються райдержадміністрацією, відповідають чинному законодавству. Вони жодним чином не порушують права громадян. На сьогоднішній день немає жодних ознак нанесення шкоди інтересам фізичним або юридичним осіб".

Так, місцеві мешканці отримали відповіді на власні поставлені запитання.  Зокрема, голова Вільнянської райадміністрації зауважив, що відкритий для обговорення проблем і чекає кожного, хто потребує правової допомоги.

Але з самими власниками майнових ділянок, права яких нібито порушувались, нашому виданню, так і не вдалось поспілкуватися. Тому вирішили поцікавитися у ініціатора заходу, де можна знайти таких людей. Та активіст навідріз відмовився з нами говорити. Зазначивши, що комбінат буде займатися не лише видобутком каоліну, проте фактів на підтвердження слів немає.

Крім того, на зборах пролунав один карколомний факт з вуст активіста партії «Наш край» в районі - Сергія Литвиненко. Який заявив про  проведення аукціону інвесторів. Тоді виходить, що активісти підтримують ініціативу з видобутку каоліну, але на прикметі мають зовсім іншого потенціального клієнта?

Зустріти людей, у яких відбирали земельні ділянки нам не вдалося. Кожен з них ділився інформацією, що мовляв хтось щось чув, але фактів немає щодо "мораторію земель":

"Я прийшла захистити землю. Я проти! Я, дитя війни. Я знаю як наші батьки грузили німцям землю. Повірте, я не брешу, і возили, бо в них погана земля", - коментує місцева жителька.

То місцеві мешканці вважають, що Комбінат буде "грузити" землю і вивозити за кордон, перепродуючи її? А чи знають вони, що ініціативна група вже має на прикметі інвестора, який ці землі  "облагородить"? А Біляївський збагачувальний комбінат став "кісткою в горлі", яку потрібно ліквідувати?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі