Бізнес на освіті: Як запорізькі посадовці заробляють гроші

Бізнес на освіті: Як запорізькі посадовці заробляють гроші

Посадовців Департаменту освіти та науки Запорізької міської рад звинувачують у розкраданні бюджетних коштів.

Системно на адресу електронної скриньки нашого видання надсилали матеріали щодо корупційної складової посадових осіб вищезазначеного департаменту. Ми вирішили дослідити цю справу і ось, що знайшли.

Поки батьки сплачують «добровільні внески» до дитячих садків та шкіл міста, посадові особи департаменту освіти та науки Запоріжжя заробляють на ремонті навчальних закладів.

Як стало відомо, слідче управління ГУНП в Запорізькій області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019080000000096 від 14.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

13 листопада 2018 року Департамент освіти та науки Запорізької міської ради в особі заступника директора з економічних питань та ТОВ «РСУ – Строй» уклали договір підряду №4545/293 про надання послуг «Поточний ремонт спортивного майданчика дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла – садок) №293 «Багряні вітрила» Запорізької міської ради (за адресою  м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 19).

Згідно з актами приймання виконаних робіт ТОВ «РСУ – Строй» перераховано грошові кошти в сумі 143 950 гривень, однак візуально встановлено, що підрядною організацією не виконано будівельні роботи у повному обсязі, що свідчить про вчинення кримінальних правопорушень.

Досудовим розслідуванням встановлено наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, у діях посадових осіб Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради і ТОВ «РСУ – Строй», а саме:

Відповідно до Договору підряду, замовник в особі департаменту освіти і науки ЗМР доручає, а підрядник бере на себе зобов’язання надати послуги «Поточний ремонт спортивного майданчика дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла – садок) №293 «Багряні вітрила» Запорізької міської ради Запорізької області, розташованого за адресою м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 19 загальною сумою 143 950, 00 гривень».

Відповідно до акту №1/293 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року, за підписами директора підрядної організації, заступника головного бухгалтера об’єднаної централізованої бухгалтерії Департаменту, начальника територіального відділу освіти Комунарського району Запорізької міськради та директора дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла – садок) №293, будівельні роботи (згідно з переліком) виконані у повному обсязі. На підставі цього акту ТОВ «РСУ – Строй» отримало кошти в сумі 104 193,84 гривні.

6 березня 2019 року, на підставі ухвали слідчого судді, проведено огляд території дитячого садочку №293 відповідно до якого встановлено суттєву не відповідність об’ємів виконаних будівельних робіт, актам їх приймання.

Також в ході досудового розслідування встановлено, що в період з липня по серпень 2019 року між ТОВ «Ерін Буд» та Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради, територіальними відділами освіти було укладено ряд договорів про закупівлю товарів, предметом яких були шкільні меблі, меблі та пристрої різні (кухонні гарнітури, шафи та інші).

Договори про закупівлю товарів Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради, територіальними відділами освіти були укладені з ТОВ «Ерін Буд» за результатами проведених тендерних торгів.

Згідно з тендерною документацією, запропонований товар повинен бути належної якості та відповідати вимогам відповідних ДСТУ. Для підтвердження відповідності необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам учасник повинен надати копії висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований товар, копії сертифікатів відповідностей.

Для участі у відкритих торгах ТОВ «Ерін Буд» було надано пакет документів від виробника меблів ТОВ «Вема кідс»  (м. Київ).

Слідчі з’ясували, що після укладення договорів про закупівлю товарів з Департаментом освіти та науки ЗМР, територіальними відділами освіти, замовлення до ТОВ «Вема кідс» на виготовлення товару ТОВ «Ерін Буд» не подавало. Відповідно товар, який був предметом закупівлі по вищезазначеним тендерним торгам на адресу ТОВ «Ерін Буд» не поставлявся.

За даними досудового розслідування ТОВ «Ерін Буд» здійснило постачання меблів на адресу Департаменту та територіальним відділам освіти.

Згідно з рішенням досудового слідства, зазначені факти можуть свідчити про розкрадання коштів місцевого бюджету та здійснення постачання меблів до закладів освіти Запоріжжя неналежної якості. Документи по зазначеним правовідносинам Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради на запит досудового розслідування не надавалися.

Більш того, структура освіти та науки уклала ще два договори з ТОВ «Ерін Буд» на загальну суму 776 904 тис. грн.

Керівники закладів освіти міста завжди слізно розповідають, яке маленьке фінансування вони отримують, і що без допомоги батьків неможливо утримувати та розвивати заклад.  І батьки вносять «добровільні пожертви», оскільки хочуть, щоб дитина навчалась у комфортних умовах. Водночас посадовці розкрадають тисячі гривень бюджетних коштів. Виходить, що батьки тричі спонсорують освіту:

1. Сплачують внески до закладів освіти;

2. Сплачують податки, з яких посадовці отримують зарплату; 

3. Бюджетні кошти,  які розкрадають посадовці, формуються з тих же податків.

Тож, коли до Вас звернуться з проханням здати кошти на черговий ремонт — згадайте цю статтю.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі