Благодійне ЗНУ: Студенти-філологи подарували свято "особливим" дітям

Благодійне ЗНУ: Студенти-філологи подарували свято 'особливим' дітям

День Святого Миколая – одне з найбільш шанованих християнських свят, яке традиційно відзначають 19 грудня. Радість, відчуття родинного тепла та затишку і надія на диво, яку і діти, і дорослі завжди бережуть у своєму серці – це прикметні риси Дня Святого Миколая, які надихають на добрі вчинки і світлі помисли.

До Дня Святого Миколая студенти філологічного факультету Запорізького національного університету вже традиційно провели благодійну акцію «Подаруй дитині свято – стань помічником Святого Миколая» та завітали до дитячого будинку-інтернату для особливих хлопчиків та дівчаток, що знаходиться на Великому Лузі.

Напередодні свята студенти провели різноманітні заходи з метою збору коштів: театралізований вертеп, буккросинг. Всі охочі мали змогу обмінятися книжками та взяти участь у вертепі, віддавши за це кілька гривень та поповнивши «скарбничку» для подарунків Святого Миколая. Цього року до благодійної акції традиційно приєднались і школярі запорізької школи № 95.

Спільними зусиллями, зібравши необхідну суму грошей для купівлі подарунків та іграшок, 24 грудня викладачі та студенти привітали хлопчиків та дівчаток дитячого будинку-інтернату зі святом веселою новорічною розважальною програмою, солодощами та подарунками. Глядачі із захопленням зустрічали виступи студентів-волонтерів, які перевтілилися у казкових героїв та звірів. Студенти-філологи підготували новорічну виставу – за мотивами відомого мультиплікаційного фільму «Маша та Ведмідь», але головною подією стало викрадення перед святами злою Бабою Ягою Ночі та Зірочки, без яких Святий Миколай не зміг би дістатися до новорічної ялинки та привітати Машу та Ведмедя зі святом. 

Волонтери факультету були щасливі віддати часточку своєї душі вихованцям дитячого будинку, кожен ледве стримував сльози, дивлячись у світлі очі особливих хлопчиків та дівчаток, що із зацікавленням спостерігали за кожним рухом гостей. Хороводи навколо ялинки, веселі та цікаві конкурси об’єднали студентів та дітлахів. Діти із задоволенням взяли участь у святкових номерах. У кінці свята всі учасники отримали невеличкі новорічні подарунки – солодощі та фрукти,  а також змогли зробити спільне фото на добру згадку.

Своїми враженнями поділилась керівник групи школярів Запорізької школи № 95 Марина Нікітенко:

«Новорічні свята – чарівний час, коли навкруги нас відчувається атмосфера дива, коли кожен з нас дуже чекає саме на це диво. Чекали і вихованці дитячого будинку-інтернату на прихід дивовижних свят. Саме тому школярі нашої школи вже вкотре не зостаються осторонь подібних заходів,  даруючи дітям новорічне свято».

Не менш хвилюючими були враження акторки вистави Катерини Бабенко:

«24 грудня студенти філологічного факультету відвідали дитячий будинок-інтернат для особливих хлопчиків та дівчаток, які так радо та привітно зустрічали нас з самого порогу. Я була вражена їхньою щирістю та доброзичливістю. Вони так захоплювалися звичайними речами: хороводам, конкурсам, казковим героям, подарункам – та так дякували нам, ніби ми справжні чарівники».

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко відзначила:

«Проведення таких акцій дуже символічне саме цього свята, адже студенти, майбутні вчителі-словесники, і школярі справді відчули себе «помічниками» Святого Миколая. Для нас це була чергова нагода повернутися у новорічну дитячу казку та нагадати собі про те, що є ті, хто дійсно потребують нашої уваги та допомоги. Дякую студентам, викладачам, учителям, школярам, усім, хто підтримав нас, за увагу і доброту, велике бажання допомогти, людяність та душевну щедрість! Добрі справи не залишаються непоміченими! Разом ми можемо більше»

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі