Благодійні побори у запорізьких школах

Благодійні побори у запорізьких школах

Батьки, діти яких шкільного віку, не з чуток знають, що таке грошові внески на потреби школи. Однак згідно з наказом Запорізької міської ради №406, керівництву та колективу школи забороняється збирати гроші з батьків, але навчальні заклади «голими руками не візьмеш», розлучатися із налагодженою схемою із кодовою назвою «на штори» та «лінолеум» вони не збираються, тому в обхід наказу вигадали законні благодійні фонди. Відтепер співробітники місцевих шкіл вимагають батьків погасити борги перед БО.

На сторінці громадської організації «Хочу Вчитись» опубліковані скріни листування у батьківському чаті 4-А класу, школи №18 що у Шевченківському районі міста, у яких йдеться про закриття питання по боргах перед фондом, «адже держава виділяє не достатньо коштів на господарчі матеріали, необхідний інвентар, тощо».

Примітно, що навчальний заклад про суть благодійної організації, напевно, й не знає, по суті батьки повинні добровільно вносити кошти, виключно за власним бажанням.

Виникає логічне питання чому батьки повинні утримувати потреби школи, якщо це не робить держава та міська влада? Тоді чому заклад функціонує при наявності проблем із матеріальною базою та санітарними умовами, скаржаться батьки у батьківських чатах?

Після того, як листування потрапило у соціальні мережі на адресу батьків учнів школи почали надходити погрози. Представниці з батьківського комітету обіцяють завдати проблем дитині, щоб він більш не навчався у закладі, "козиряючи" тим, що вона «прокурорська дружина», тому батькам доведеться відстоювати свої права у судах.

У свою чергу класна керівниця також наполягала на видаленні посту, адже за її словами через нього «її викликають на "килим" начальник Шевченківського територіального відділу освіти».

Аналогічна ситуація сталася й у колегіумі «Еліт» № 96, де так само лунали заклики добровільно-примусово погасити борги перед фондом.

Основна погроза – якщо батьки не розплатяться по рахунках, їх діти стануть жертвами булінгу, а прізвище родини, буде висіти на загальному огляді.  

Ось так й займайся відтепер благодійністю.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі