Богуслаєв продав запорізький «Мотор Січ» за 250 мільйонів доларів

Богуслаєв продав запорізький «Мотор Січ» за 250 мільйонів доларів

Президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. Про це повідомляє «Укрінформ».

Вчора під час перебування на заводі Міністра розвитку економіки України - Тимофія Милованова та губернатора області – Віталія Туринка, В’ячеслав Богуслав розповів представникам ЗМІ, що продав акції заводу китайській компанії через біржу.

"Я міг закрити завод, міг скоротити кількість працівників. Така проблема стояла переді мною. Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, ми поїхали і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я свої продав акції", - сказав Богуслаєв.

Китайці у свою чергу, разом із купівлею,  зобов’язались протягом двох років інвестувати у завод 250 мільйонів доларів. Як зазначив, вже колишній очільник «Мотор Січ», 100 млн доларів вже перерахували, наступні 150 млн доларів повинні перевести наступного року.

" Ось це все робиться китайським коштом. Або б цього не було, а був би склад металу» - додав Богуслаєв.

Нагадаємо, голова “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус підтвердив чутки щодо придбанням китайцями “Мотор Січі”. За словами Абромавичуса, китайська компанія Skyrizon вже придбала понад 50% акцій запорізького заводу Мотор Січ.

Також голова Укроборонпрому побоюється, що разом із придбанням акцій, китайці заволодіють і технологіями виготовлення гвинтокрилів.

«Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори».

Тому Абромавічус вважає, що уряд повинен прийняти такий закон, як і в інших розвинених країнах, що при покупці іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето.

Понад 25% акцій все ж таки залишились за "Укроборонпромом".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі