"Ботоферма" одіозного запоріжанина Владислава Грабовського: як відрізнити фейк від реального користувача?

 'Ботоферма' одіозного запоріжанина Владислава Грабовського: як відрізнити фейк від реального користувача?

Одіозний персонаж із Запоріжжя Владислав Грабовський в ЗМІ відомий як вимагач і «чорний обнальщик» на прізвисько «Гробик». Його діяльність пов'язують з переведенням в готівку нелегальних доходів, і, як результат, шантаж своїх же клієнтів, за дотримання конфіденційності. Про це повідомляє "Мрія Запоріжжя".

Так, Грабовський є співзасновником громадської організації «Комісія по боротьбі з корупцією», яку вони, спільно з «партнерами», активно використовують для заробітку. Організація ініціює ціле «розслідування» по конкретному «об'єкту», який має можливість сплатити запити так званих "ділків", а також дорожить своєю репутацією. Для «копання в брудній білизні» використовується цілий спеціалізований центр з прослуховування і запису телефонних розмов, апаратура зі зчитування інформації з прихованих камер відеоспостереження і, навіть, організація справжнього «фотополювання».

Як стало відомо, Владислав Грабовський створив цілу так звану "ботоферму" для цькування тих осіб, котрі чинять опір стосовно вимагання матеріальної компенсації. Зареєстровані під вигаданими іменами і скопійованими з інтернету фотографіями фейки публікують матеріали, які дискредитують "об'єкти". Можливо, таким чином він намагається «натиснути» і змусити свого опонента до «співпраці».

Варто зазначити, що зміст такої «ботоферми» вимагає чималих вкладень, тому Грабовський так завзято «обробляє» потенційного спонсора.

Для довідки:
Фейком - прийнято в інтернеті називати підробку або фальсифікацію. Приблизно так і перекладається на українську англійське слово fake. З фейком ми зустрічаємося не тільки в Інтернеті, але і в реальному повсякденному житті. Хто не бачив батарейки Toshiba, спортивний одяг Adibas?

Особливості фейкового акаунту:
Існує недавно. Може прикриватися відомою особою. Анкета заповнена не повністю, немає індивідуальності. Дивне ім'я (часто до нього додається просування товару або послуга). Мало фотографій. Спам на стіні. Людина може рідко заходити на сторінку. З фейком постійно бореться адміністрація соціальних мереж. Уведена спроба верифікації користувачів і штрафи за спам.

Як перевірити фото в інтернеті на фейк:
Встановити справжність картинки дуже легко, але багато користувачів вірять кожному фото без перевірки.

Швидкий спосіб
У браузері клацніть по зображенню правою кнопкою миші та оберіть «Знайти картинку в Google». Або перетягніть картинку в пошуковий рядок Google для зображень. Пошуковик видасть дублікати і схожі зображення, і ви побачите, чи було «домальовано» сумнівне фото. Оцініть дату публікацій дублів. Якщо вам переслали новину з сумнівним фото, а дата публікації дубля - набагато раніше, це означає, фото - фейк. І подібна новина також може бути недостовірною.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі