Через терни до порту: директор Бердянського порту декларує понад 10 млн грн своїх доходів

Через терни до порту: директор Бердянського порту декларує понад 10 млн грн своїх доходів

Бердянський порт - розташований на узбережжі Азовського моря та є єдиним морським транспортним вузлом Запорізької області. Крім того він один з останніх великих роботодавців курортного міста. Але, як і багато державних підприємств, порт постійно "тоне" в корупційних скандалах й кадрових революціях. Одним із причетних фігур - директор Бердянського морського торговельного порту Микола Ільїн.

Персоналія директора порту дуже неоднозначна, адже за своє місце під сонцем пан Ільїн боровся декілька разів через судову тяганину. Так, 5 квітня 2017 року, він й отримав підозру про перевищення службових повноважень.

За результатами аудиту було виявлено недоліки у фінансово-господарській діяльності, факти неправомірного безоплатного користування майна сторонніми суб'єктами, незабезпечення належного стану збереження і використання державного майна, надання майна та об'єктів ДП ​​БМТП в безоплатне користування приватних підприємств.

Комісією Мінінфраструктури було виявлено недостачу 7 грейферів загальної початковою вартістю 638,0 тис. Грн., Недостача грейфера первісною вартістю 268,4 тис. Грн., Який, за наявною інформацією, затонув разом з секцією плавпричалу. Однак, при обстеженні затонулого плав понтона грейфер не був знайдений. Тож з усім вище згаданим, Миколу Ільїна було звільнено з посади.

Однак, у грудні 2017 року екскерівник Бердянського морського торгового порту довів незаконність свого звільнення у суді, але Мінінфраструктури формально виконало рішення суду. Указ про поновлення на посаді пішов, але за ним прийшло і розпорядження про звільнення, але вже 2 квітня 2019 року Запорізький апеляційний суд постановив поновити на посаді в.о. директора ДП «БМТП» Миколи Ільїна. Відповідну інформацію на своїй сторінці в Фейсбук розмістив сам директор.

Тож його численні статки продовжили примножуватись. Про це свідчить його електрона щорічна декларація за 2019 рік.

Свої статки директор порту розділяє із дружиною Іриною та сином Єгором. Так окремо пан Ільїн серед нерухомості має 4 квартири - дві в столиці на 79,4 м² і 38,5 м² і дві в Донецькій області - одна в Маріуполі на 33,4 квадратних метра і одна в Макіївці на 57,6 м². Також у Миколи Івановича є два гаражі: один у Маріуполі, другий у Бердянську. Дружина посадовця має 3 квартири: у Донецькій області, місто не зазначається, площею 74 м², у Маріуполі на 52,8 м²  та квартира в самому Бердянську на 90 квадратних метрів. Також декларується недобудована квартира сина у Києві, на 49,16 метра квадратних.

А ось автопарк дещо не скромний, адже налічує 6 автівок, серед яких 5 належать безпосередньо директору, причіп та водний засіб. Тож у гаражах стоять: Toyota Corolla 2015 року вартістю у 485 тисяч гривень, Mitsubishi L200 2008 року вартість в 145 тисяч гривень, Skoda Superb 2006 року випуску за 145 тисяч гривень, дві «лади» 21102 та 21213 2002 року випуск, спільною вартістю в 50 тисяч гривень. Крім цього, в Ільїна є причіп ЗАЗ і моторний човен Adventure- 400 2007 року.

Та що парадоксально, на все це «свято життя», за показниками доходів, у родини коштів немає. За зазначеними статками, вистачило напевно на декілька метрів квадратних в одній із квартир та на дві «Лади» й причіп.  

Тож пан Ільїн живе на проценти з «ПриватБанку» та «ПУМБ», у сумі – 42 тисячі гривень. Зарплата посадовця відсутня. Дружина Ірина отримує пенсію – 28 800 гривень та проценти - 20 766 гривень.

А ось грошових активів у директора порту, просто море, на банківських рахунках 311 003 доларів США та 182 725 євро. Серед іншого також є активи у готівці: 158 000 доларів та 45 000 євро.

Схоже ми знайшли куди поділося державне майно Бердянського морського порту, чи то просто пан Ільїн запасливий чоловік – «а раптом знов звільнять».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі