Через Україну президенту Америки оголосили імпічмент

Через Україну президенту Америки оголосили імпічмент

Нижня палата американського парламенту оголосила імпічмент президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Повідомляють у ЗМІ.

Конгресмени голосували окремо за кожну з двох статей імпічменту, а саме зловживання владою задля політичної вигоди. Таке обвинувачення президенту США висовують через  намагання втрутитися у вибори президента США 2020 року, змушуючи владу України відкрити політично вмотивоване розслідування проти одного з імовірних опонентів Трампа — ексвіце-президента Джозефа Байдена від Демократичної партії.

Друге звинувачення стосується перешкоджання роботі Конгресу, а саме розслідуванням ним незаконних дій Трампа. Повідомлялось, що це звинувачення пов’язане з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.

Голосування за першою статтею завершилося з результатом 230 голосів за імпічмент, 197 голосів проти. За другу статті проти імпічменту голосували троє демократів, відповідно загальний результат був 229 «за» і 197 голосів «проти».

Імпічмент Дональда Трампа підтримали майже всі демократи, натомість усі республіканці висловилися проти. Тепер питання про усунення президента з посади має розглянути Сенат США. Однак більшість у Сенаті належить республіканцям, які підтримують Трампа, тому найімовірніше він збереже свою посаду. Для відсторонення його с посади потрібно дві третини голосів.

Білий дім вже назвав голосування "найганебнішим епізодом в історії нації" та "шахрайством". Там знову наголосили, що демократи не представили жодного доказу провини президента.

Дональд Трамп увійде в історію США, як третій президент, якому оголосили імпічмент, після Ендрю Джонсона у 1868 році та Білла Клінтона у 1998 році.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі