Чи приведе губернатор до успіху Запорізьку область?

Чи приведе губернатор до успіху Запорізьку область?

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на основі звітів Державного управління статистики опублікувало рейтинг областей по соціально-економічному розвитку в період з січня по серпень 2019. У нас з’явилась можливість оцінити у якому стані залишив область Костянтин Іванович Бриль  та який старт отримав Віталій Вікторович Туринок.    

Почнемо з поганих новин: за даними держуправління статистики за рівнем промислового виробництва наша область займає 21 місце, виробництво впало на 4% у порівнянні з минулим роком. За «прямими іноземними інвестиціями» - 21 місце з приростом в 1,3%. За даними Мінекономрозвитку, основна країна-інвестор – Кіпр. За рівнем капітальних інвестицій - інвестиції, що спрямовуються у будівництво, виробництво, реконструкцію, модернізацію - 19 місце, мінус 4,4%. За рівнем експорту область на 24 місці – зниження на 11,8%.  Це пов’язано зі зниженням продажу чорних металів на 19% (що складає більш ніж половину всього запорізького експорту). І останнє місце 25 – займає область за кількістю нового житла – 25,8 кв.м. на 1000 мешканців (у рази менше ніж в середньому по Україні).

Серед досягнень найбільш яскравим є приріст у сільському господарстві ми займаємо перше місце  +20% що склало 8% від загальноукраїнського приросту.

По зовнішній торгівлі (сальдо – різниця між вартістю експорту та імпорту) Запорізька область зайняла 3 місце з показником 830,1 млн доларів. Також ми у п’ятірці областей по зниженню заборгованості по заробітній платі та середньомісячній зарплаті у 10 052 грн.

Такою залишив Запорізьку область залишив Костянтин Бриль. Наразі картина дещо інакша, оскільки пана Туринка турбує вигода як своя так і своїх близьких, скоріше за все. Як з цим «спадком» здобутків та проблем впорається пан Туринок побачимо зовсім скоро, адже до кінця року залишилось не так багато часу, тож у Віталія Вікторовича ще є час себе проявити.

А наразі бачимо наступне: Національне агентство з питань державної служби України підозрює голову Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Туринка в корупції.

Смак до красивого життя у пана Туринка тільки посилюється: так, з проєкту «Зофія» Віталій Туринок покладе до власної кишені ласий відсоток «відкатів».

Наслідками його кадрової політики, а саме призначення на посаду заступника Володимира Тарасенка (перебуває на посаді стажиста), який є кумом Туринка ми побачимо згодом, на сьогодні перше його «досягнення» -це звільнення директора ДКБ Сергія Бєлєвцова, якого Тарасенко на нараді піддав критиці із застосуванням ненормативної лексики.

Втім, як-то кажуть «життя розставить все на свої місця»…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі