Чим Ігор Коломойський допоміг Запорізькій області у боротьбі з коронавірусом

Чим Ігор Коломойський допоміг Запорізькій області у боротьбі з коронавірусом

У березні президент Володимир Зеленський залучив до співпраці олігархів і великих бізнесменів, і попросив їх узяти кураторство над областями для боротьби з поширенням коронавіруса в Україні. Олігарх Ігор Коломойський відповідно до розподілу повинен опікуватись Запорізькою областю.

Про перший випадок допомоги ми вже повідомляли, так 8 квітня Запорізький завод феросплавів, який через кіпрські офшори, що належать Ігорю Коломойському,  передав 17 медичних аспіраторів в лікарні міста та області.

Сьогодні розповімо про ще один факт забезпечення Ігорем Коломойським мешканців Запорізької області засобами індивідуального захисту. Мова йде про придбання медичних масок.

Так, за даними електронної мережі закупівель Prozorro ПАТ «Запоріжжяобленерго» 6 квітня уклало договір купівлі-продажу з АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» на постачання медичного обладнання та вироби медичного призначення, вартістю 1 785 400 гривень.

За умовами договору АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» до 30 квітня повинно поставити замовнику 158 000 одноразових захисних медичних масок для обличчя, виробництво - Китай. Вартість однієї маски складає 11 гривень 30 копійок.

Якщо хтось запитає, а до чого тут Ігор Коломойський, пояснюємо, що з початку 2018 року виконуючою  обов’язки голови ПАТ «Запоріжжяобленерго», призначено довірену особу олігарха – Олену Ангелову, її син Євген Ангелов є одним з наближених юристів Ігоря Валерійовича.

Сьогодні 60,2% акцій «Запоріжжяобленерго» належить державі, 16,5% – кіпрській «Lex Perfecta Limited», 7% – кіпрській «Kerelio Commercial Limited», які пов’язують з Ігорем Суркісом, 12,3% – «Bikontia Enterprises Limited» з Кіпру, що приписують Костянтину Горигоришину та Ігорю Коломойському.

Як повідомляє видання Бизнес Цензор, АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» – найбільший в Україні виробник марганцевої руди, який веде її видобуток відкритим способом. Підприємством через кіпрські офшори Alexton Holdings Limited, Exseed Investments Limited, Profetis Enterprises Limited та Clemente Enterprises Limited володіє Ігор Коломойський.

Тобто повністю підконтрольне олігарху підприємство продає державному підприємству, яке очолює людина Коломойського засоби індивідуального захисту за спекулятивною ціною.

Загальна кількість працівників ПАТ «Запоріжжяобленерго» станом на 31.12.2018 р. складала 4250 працівників, відповідно для кожного придбали 37 одноразових медичних масок.

Також 7 квітня АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» було укладено договори на постачання медичних масок з іншими підконтрольними олігарху підприємствами:

  • АТ "Полтаваобленерго" придбало 52 000 масок, вартістю 748 800 грн, посилання;
  • ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ" придбало 32 000 масок, вартістю 460 800 грн, посилання;
  • ТОВ "Полтаваенергозбут" придбало 52 000 масок, вартістю 748 800 грн, посилання.

Як з’ясувалось гуманітарні рейси з Китаю привозять комерційні вантажі медичних засобів не тільки для «Епіцентру» та Сільпо, а й для бізнес-структур Ігоря Коломойського.

Ось в такий дивний спосіб Ігор Коломойський допомагає Запорізькій області подолати поширення коронавірусу, одночасно заробляючи на цьому гроші.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі