Чим загрожує Запорізькій області відсутність головного прокурора?

Чим загрожує Запорізькій області відсутність головного прокурора?

На сьогодні активно триває процес реформування системи прокуратури України. Прокурори проходять тестування за результатами якого можуть бути звільнені. Регіональні прокуратури перетворяться в обласні, а місцеві – на окружні.  Відповідно закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», до дня початку роботи нового Офісу Генпрокурора, обласних і окружних прокуратур, їх повноваження здійснюватимуть Генеральна прокуратура, регіональні та місцеві прокуратури.

Необхідність корінних змін в органах правопорядку очевидна. Зрозуміло що ці зміни займуть певний проміжок часу. Проте відсутність керівника обласної прокуратури має свої негативні наслідки. На одному з прикладів вирішили дослідити, чим загрожує відсутність головного прокурора в Запорізькій області.

У вересні до Приазовського відділення поліції Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява від голови Громадської організації «Справжні дії» про те, що в серпні 2017 року головою Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області було підписано договір про закупівлю за державні кошти у ТОВ «Укрпромснаб» автоцистерни пожежної на новому конверсійному шасі МАЗ 5337 (або аналог), яка за технічними характеристиками суперечила вимогам встановленим тендерною документацією, що призвело до розтрати майна. 

У коментарі нашій редакції депутат Ботієвської сільської ради повідомив, що депутати голосували за придбання нового пожежного автомобіля, а сільський голова придбав у військової частини автоцистерну 1981 року випуску за 60 тис. грн, хоча за документами витратив 1,3 млн грн.

На основі цього Мелітопольська місцева прокуратура до єдиного реєстру досудових розслідувань внесла відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, - Факти Запоріжжя) за номером №12018080140000424 від 07 вересня 2018 року. В ході слідства правоохоронцями у встановленому законом порядку здобуто докази, що підтверджують скоєння кримінального правопорушення головою Ботієвської сільської ради Чубуклієвим Миколою Семеновичем.

Однак, на сьогодні  правоохоронці в законний спосіб не мають можливості повідомити про підозру посадовцю у скоєні кримінального правопорушення. Відповідно до ст. 481 КПК України, письмове повідомлення про підозру сільському голові здійснюється керівником регіональної прокуратури в межах його повноважень. Враховуючи факт відсутності керівника Запорізької регіональної прокуратури – голова Ботієвської сільської ради продовжує перебувати на посаді та принцип невідворотності покарання на нього не поширюється.

Також яскравим прикладом є ситуація з депутатом обласної ради Ярославом Гришиним,  якому заочно оголосив підозру колишній керівник регіональної прокуратури Валерій Романов. Людину, яку звинувачують у вбивстві людини, при цьому здійснюючи тиск  на родичів загиблого – не тільки вільно пересувається на авто, але і дозволяє собі взяти слово в обласній раді.

Ці два приклади демонструють наслідки відсутності керівника обласної прокуратури.  Недоброчесні представники влади мають час  (сподіваємось, що не матимуть змоги) «вирішити» ці питання і безкарно продовжувати порушувати закон.

Маємо надію, що процес реформування буде не тільки швидким, а і якісним. Чекаємо на зміни, але не тільки вивісок на будівлях прокуратури, а й результатів її роботи.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі