Чиновники та депутати Запорізької міськради, які потрапили до лав корупціонерів

Чиновники та депутати Запорізької міськради, які потрапили до лав корупціонерів

Рік тому Національне агентство з питань запобігання корупції запустило Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Реєстр містить інформацію про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Основна задача такого реєстру — зробити так, щоб люди, які вчинили корупційні правопорушення, більше не займали державні посади. Підстава для потрапляння в реєстр — судове рішення, в якому людину визнано винною в корупційному правопорушенні.

Як повідомляє НАЗК, реєстр безкоштовний, зручний у користуванні та доступний цілодобово через офіційний веб-сайт НАЗК.

Скориставшись реєстром ми знайшли у ньому кілька чиновників, які обіймають посади у структурних підрозділах Запорізької міської ради, а також є її депутатами.

Як з’ясувалось, найбільш популярним корупційним правопорушенням є порушення вимог фінансового контролю, відповідальність за яке передбачена  статтею 172-6 КупАП. Чиновники та депутати забували повідомити НАЗК про придбання та продаж об’єктів рухомого або нерухомого майна, або несвоєчасно подали декларацію.

Так, директор комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Запоріжміськсвітло» Олександр Авдієнко внесений у реєстр два рази, перший за вчинення у 2012 році правопорушення передбаченого ст. 172-4 КУпАП Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Другий у 2013 році Орджонікідзевський  районний суд міста Запоріжжя Олександр Авдієнко визнаний винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України. Судом Авідєнку О.П. призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади, пов'язані з виконанням  організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій на підприємствах державної, колективної та приватної форми власності строком 1 рік із штрафом в розмірі 8500 гривень в дохід держави.

У 2018 році заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Віталія Гриценко було притягнуто до відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Чиновник своєчасно не повідомив НАЗК про придбання транспортного засобу Volkswagen Golf вартістю 7 400 євро, яка відповідно до курсу НБУ на момент придбання становила 218 970 гривень. Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя на Віталія Гриценка накладено штраф у сумі 1 700 гривень.

Володимир Живогляд обіймаючи посаду заступника начальника Запорізької міської рятувально-водолазної служби по технічному забезпеченню несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. У 2018 році Орджонікідзевським районного суду м. Запоріжжя накладено штраф у сумі 850 гривень.

Депутат Запорізької міськради від політичної фракції «Нова політика» Денис Васильєв у листопаді 2018 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю). Депутат на повідомив про придбання транспортного засобу Ford Mondeo, вартістю 338 657 гривень. На Дениса Васильєва  накладено штраф у сумі 1 700 гривень.

Депутат Запорізької міської ради від політичної фракції «Опозиційний блок» Зінаїда Гальчинська своєчасно не повідомила НАЗК про придбання транспортного засобу Renault Duster, вартістю 426 000 грн, за що у січні 2018 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю). На депутата накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 1 700 гривень у дохід держави.

Депутат Запорізької міськради від політичної фракції «Наш край» Олександр Мотренко  не повідомив НАЗК про придбання у січні 2018 року транспортного засобу, вартістю 128 611 грн, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя депутата визнано винним та накладено штраф у сумі 1 700 гривень.

Депутат Запорізької міськради від політичної фракції «Опозиційний блок» Володимир Полухін із запізненням повідомив НАЗК про отримання доходу у сумі 200 000 гривень від продажу нерухомого майна, чим вчинив правопорушення пов’язане з корупцією. Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя депутата визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накладено штраф  1 700 гривень.

Депутат Запорізької міської ради від політичної фракції «Європейська Солідарність» Ольга Ревчук 06.07.2017 року набула у власність водний засіб Monterey 330 SY, вартістю 39 000 доларів США, що складає 1 018 290 гривень по курсу НБУ станом на 06.07.2017, про що своєчасно не повідомила НАЗК. У 2019 році Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя депутата визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накладено штраф у сумі  1 700 гривень.

Як бачимо на правопорушників накладені невеликі штрафи (особливо у порівнянні зі штрафами, які сьогодні передбачені за порушення умов карантину), тому вважаємо, що більш важливий сам факт внесення особи до державного реєстру корупціонерів.

Але схоже, сьогодні визнання українським судом чиновника або депутата корупціонером та внесення даних про це до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, не обов’язково тягне за собою звільнення чиновника з посади. Для депутатів притягнення до відповідальності взагалі не має жодних наслідків, єдине що їм загрожує не потрапити до виборчих списків політичних партій під час місцевих виборів, адже включення корупціонерів несе для політичної сили певні репутаційні ризики.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі