"Чистота, як на Мальдівах": Запорізька область не заслуговує на повноцінний захист екології?

'Чистота, як на Мальдівах': Запорізька область не заслуговує на повноцінний захист екології?

Питання екологічного стану Запоріжжя залишається проблемним. Але ще проблемнішим можна вважати ігнорування місцевих потреб при розподілі коштів з екофондів. Про це нагадали у телеграм-каналі "Запоріжжя вам не еко".

Так, влітку 2019 року розпорядженням Кабінету Міністрів було затверджено розподіл субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об'єктах комунальної власності. Однак, згідно з документом, кошти отримав лише Мелітопольський район на реконструкцію каналізаційного колектору по вул. Гетьмана Сагайдачного від вул. Ломоносова до просп. Богдана Хмельницького.

Натомість, урядова програма "здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього середовища" на 2019 рік взагалі не передбачала входження Запорізької області.

Майже половину всього обласного екофонду, знову отримує Мелітополь, що і не дивно, зважаючи на місце мешкання головного розпорядника - першого заступника голови ЗОДА Івана Федорова, який прибув до Запоріжжя саме з Мелітополя. Обласний бюджет передбачає 113 249 569 грн на природоохоронні заходи, а місцевий - усього 1 363 869 грн. Один лише Мелітополь отримав 40 000 000 грн на реконструкцію каналізаційних колекторів. У місті та області виділили кошти на охорону та раціональне використання водних ресурсів, земель, рослинних ресурсів, а також на зберігання відходів. Проте ні один із Нацпарків області не отримав субвенцій (детальніше).

Міська цільова програма "Про фінансування природоохоронних заходів за рахунок екологічних надходжень на 2018-2020 роки" передбачає проведення конференцій та виставок на екологічну тематику, поліпшення технічного стану та благоустрою водоймищ Запоріжжя та напірних колекторів, а також озеленення міста. У документі знову немає інформації про фінансування обласних Нацпарків або ж про охорону усіх хвилюючої атмосфери. Невже запорізька влада дійсно вважає, що екологія регіону знаходиться у повному порядку і не потребує захисту? 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі