Чому з інтернатом на Запоріжжі не все так прозоро в Prozorro?

Чому з інтернатом на Запоріжжі не все так прозоро в Prozorro?

Керівництво Комунального закладу «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради у 2020 році замовило харчові продукти на суму понад 600 тис. грн, всі продукти буде поставляти ТОВ «Меркурій Гранд».

Виконуючим обов’язки  директора комунального закладу Тамарою Татариновою було укладено 20 договорів на постачання харчових продуктів, за умовами яких ТОВ «Меркурій Гранд» у строк до 31 березня 2020 року повинно поставити на адресу школи-інтернату наступні продукти:

За даними сервісу Opendatabot, директором та засновником ТОВ «Меркурій Гранд» є Марина Універсал, підприємство засноване 25.06.2019 року у Запоріжжі, основний вид діяльності - неспеціалізована оптова торгівля. У 2019 році компанія лише один раз брала участь у тендерних закупівлях, за результатами яких було укладено договір з комунальним закладом «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1» на постачання консервованих овочів, вартістю 32 тисячі гривень.

Єдиним конкурентом ТОВ «Меркурій Гранд» у закупівлях був ФОП Горбаков О.С. За даними електронної системи Прозоро ФОП Горбаков Олександр Сергійович 13 разів виступав конкурентом ТОВ «Меркурій Гранд» у закупівлях і жодного разу не перемагав. У всіх випадках Олександр Горбаков у складі тендерної документації подавав лише два документи - витяг з Реєстру платників єдиного податку та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Інформація про те, що протягом 2019-2020 років ФОП Горбаков Олександр Сергійович 54 рази брав участь у проведенні тендерних закупівель, жодного разу не визнаний переможцем може свідчити про те, що документи цієї особи-підприємця використовують виключно для створення видимості конкуренції під час проведення аукціону.

Такий стан речей суперечить принципам здійснення державних закупівель, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія й ефективність та запобігання корупційним діям і зловживанням.

За даними з офіційного сайту Кам'янсько-Дніпровської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат на 2020 рік кошторисом передбачено надходження на розрахункові рахунки КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» коштів із загального фонду бюджету у сумі 24 235 009 грн, з них відповідно до Плану асигнувань на 2020 рік на харчові продукти виділено 2 818 296 грн.

Зазначимо, що всі договори між КЗ «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» та ТОВ «Меркурій Гранд» укладені на період січень-березень 2020 року, тобто така схема буде повторюватись чотири рази на рік.

Звертаємось до управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області з вимогою провести позапланову перевірку діяльності Комунального закладу «Кам'янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» Запорізької обласної ради щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ТОВ «Меркурій Гранд».

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі